Home » Aktualności

Category Archives: Aktualności

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 30 X w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów  klas pierwszych. W tym szczególnym dniu, pierwszoklasistów swoją obecnością  zaszczyciła dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz koleżanki i koledzy ze szkoły. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej.

 

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych: pani Ewa Kret i pani Elżbieta Biała zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.

(więcej…)

Wywiadówka

Zapraszamy wszystkich rodziców oraz opiekunów naszych uczniów na spotkanie z wychowawcami w czwartek 15.11.2018r.

  • Klasy I-III godz. 16.30
  • Klasy IV-VIII godz. 17.15

12 Listopada dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz opiekuńczych

Drodzy rodzice zgodnie z ustawą podpisaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w poniedziałek 12 listopada nasza szkoła będzie zamknięta. W tym dniu świetlica szkolna nie sprawuje opieki nad dziećmi.

Szkolne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Zawody tenisa stołowego

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach powiatowych Szkolnego Związku Sportowego w tenisie stołowym. Czterech naszych reprezentantów (Szymon Kaźmierak, Błażej Wielgus, Nikodem Powęska i Marcel Wieleba) z powodzeniem broniło barw naszej szkoły w zawodach rozgrywanych w Liśniku Dużym.

Po wielu zaciętych meczach i wygranym finale Szymon zdobył tytuł mistrza powiatu w tenisie stołowym, tym samym uzyskując awans do zawodów rangi mistrzostw rejonu. Podczas zawodów odbywających się w Dzwoli Szymon wygrywał kolejne mecze docierając do półfinału. Po wywalczeniu trzeciego miejsca w rejonie nasz reprezentant awansował do kolejnego etapu zawodów, które tym razem odbywały się w Zamościu. Mistrzostwa województwa Szymek zakończył na bardzo dobrej piątej lokacie.

Gratulujemy Szymonowi oraz pozostałym chłopcom tak udanych występów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Łukasz Kiełb

Wycieczka do Lublina

     12 października uczniowie klasy II „A” i II „B” uczestniczyli w ciekawych zajęciach z robotyki organizowanych przez Lubelski Park Naukowo Technologiczny w Lublinie. Podczas warsztatów dzieci poznały tajniki programowania komputerowego, jak również skonstruowały własne roboty używając do tego celu komputera i klocków Lego. Ostatnim elementem warsztatów był turniej robotów pod kątem szybkości. Budził on najwięcej emocji wśród uczestników zajęć. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły poznać dzieciom innowacyjne technologie oraz nabyć umiejętności korzystania z ich źródeł.

     Kolejnym, niezwykle atrakcyjnym punktem wycieczki była wizyta na Zamku Królewskim w Lublinie, oraz spacer uliczkami Starego Miasta.

   Wyjazd był udany i z pewnością stał się inspiracją do poszukiwania nowych doświadczeń w świecie programowania i robotyki.

M. Janduła

 

 

 

 

Cyrk „SZOK” w naszej szkole

     25 września 2018 roku do naszej szkoły zawitał ukraiński cyrk SZOK. Uczniowie klas I-V mogli podziwiać wspaniałe występy akrobatyczne, jak również sami mogli spróbować swoich sił w tej trudnej dyscyplinie. Nie zabrakło także spotkania z wesołym klownem, który dbał o dobry humor u wszystkich uczestników i bawił swoimi sztuczkami. Radość dzieci była wielka. Chwilą zapierającą dech w piersiach była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i  wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego węża – pytona. Były również pokazy żonglerki, iluzji, jazdy na miniaturowym rowerku. Niespodzianką było  pojawienie się żywej maskotki dużego misia polarnego jak i Superbohatera.

     Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Dzieci gromkimi brawami podziękowały akrobatom za występ i zaprosiły na kolejny.

M. Janduła

Rajd pieszy do miejsc pamięci

20 września odbył się rajd pieszy klas szóstych do miejsca katastrofy kolejowej w czasie II wojny światowej. W trakcie rajdu uczniowie zapoznali się z historią wydarzenia, które miało miejsce w dniach 9-10 września 2018 roku. Po przybyciu na miejsce uczniowie uporządkowali miejsce wokół nagrobka i odśpiewali pieśń „My I Brygada…” Zapoznali się też z życiorysami najważniejszych postaci roku 1918, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości tj. Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Józefa Piłsudskiego. Niesione przez uczniów flagi biało-czerwone wzbudziły wśród mieszkańców Karpiówki, Kol. Góry i Stróży – Kolonia ogólną sympatię. W drodze powrotnej uczniowie przemierzyli szlak obok kaplicy św. Trójcy w Stróży – Kolonia. Łącznie uczniowie pokonali 18 km.

K. Kozłowski

\

Lubelski Festiwal Nauki w Lublinie

17 września uczniowie klasy integracyjnej VIIa wraz z opiekunami brali udział w XV edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki w Lublinie. Warsztaty organizowane były w uniwersytetach, instytutach, muzeach i instytucjach współtworzących Festiwal w dniach 17-21 września 2018 r. pod hasłem „Człowiek inspiracją nauki”. Głównym Organizatorem Festiwalu był Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

(więcej…)