Home » 2015 » kwiecień » 12

Daily Archives: 12 kwietnia, 2015

DZIECIOM NA UKRAINIE

„Człowiek jest Wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.”

W dniach 13 – 17 marca 2015 roku w naszej szkole prowadzona była zbiórka pieniężna na rzecz pomocy dzieciom na ogarniętej wojną Ukrainie. Opiekę nad zbiórką sprawowały Panie: Agnieszka Kalisz i Marzena Jóźwicka. Natomiast w zbieranie funduszy włączyli się harcerze z naszej szkoły, którzy w wyżej wymienionych dniach odwiedzali każdą klasę począwszy od klas I do VI. Liczył się każdy grosz i nasi uczniowie chętnie wspomagali akcję rezygnując czasami z własnych przyjemności. Do wsparcia naszej zbiórki włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. W sumie zebraliśmy 400 zł., które zostały przekazane na ręce Ks. Biskupa Jana Sobiły biskupa pomocniczego diecezji Charkowsko – Zaporowskiej na Ukrainie, prowadzącego rekolekcje w naszej parafii. Za wsparcie naszej akcji całej Społeczności Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży – Kolonii serdecznie dziękujemy.

Marzena Jóźwicka

RADOSNY PORANEK

W  dniu 26 marca 2015r. w naszej szkole uczniowie klas IV pod opieką Pań katechetek: Agnieszki Kalisz i Marzeny Jóźwickiej zaprezentowali z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych krótkie przedstawienie pt. „Radosny Poranek” . Aktorzy przebrani w stroje współczesne czasom, w których żył Pan Jezus przedstawili  Dzień Zmartwychwstania Pańskiego oraz złożyli życzenia Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom. Całość przedstawienia poprzez oprawę wokalną przygotowaną przez Pana Andrzeja Wierzchowiaka uświetniły uczennice klas IV- VI wykonując pieśni o tematyce wielkanocnej. Życzenia świąteczne  wszystkim zebranym złożyła również Pani Dyrektor Anna Myszak życząc dużo łask od Jezusa Zmartwychwstałego, radości, pokoju i wielu miłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym.

Marzena Jóźwicka

kwiecień 2015