Home » 2015 » maj » 10

Daily Archives: 10 maja, 2015

,,Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”

Realizując jedną z podstawowych zasad kodeksu harcerskiego nasza szkolna drużyna harcerska ,,Parasol” znów stanęła na wysokości zadania. Włączyliśmy się w akcję ,,Grosz do Grosza” realizującą program ,,Dzwonek na obiad”. Działania te prowadzi fundacja ,,ByćBardziej”.

Zebraliśmy 2239 monet, które dały kwotę 111 złotych 64 grosze. Zebrane przez nasz środki przeznaczone zostaną na sfinansowanie obiadów w szkole dla dzieci najbardziej potrzebujących.

Jak co roku harcerze postanowili również włączyć się w działania fundacji działającej na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych ,,Pomóż i Ty”. Sprzedawaliśmy ,,cegiełki”- pomoce dydaktyczne w naszej szkole, a zebrane środki w kwocie 73 złotych przesłaliśmy na konto fundacji. W tym roku pomagamy Kamilowi Dominik, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce.

Magdalena Bartosik

OBCHODY DNIA ZIEMI AD 2015

Dnia 21 kwietnia 2015 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji Koło Przyrodnicze klas czwartych przygotowało apel poświęcony Rolnictwu Ekologicznemu. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Anna Myszak, która zapoznała wszystkich zebranych z dokonaniami naszej szkoły w obszarze Edukacji Ekologicznej. Pani dyrektor Anna Myszak powitała obecnych w Sali gimnastycznej gości a więc: Panią profesor Annę Bogucką-Kocką, Pana Starostę Powiatu Kraśnickiego-pana Andrzeja Maja, Pana Wójta Gminy Kraśnik- pana Mirosława Chapskiego, Rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów.

Na wstępie pani profesor Kocka przedstawiła prezentacje: ,,Ciekawostki w świecie roślin”. Pani profesor przekazała wiele informacji na temat omawianych roślin.

Następnie pan Starosta opowiedział o ekologii w rolnictwie.

Pan Wójt mówił o wykorzystywaniu energii słonecznej do produkcji prądu oraz ciepła.

Apel zakończył się inscenizacją pt. ,,Spełnione Marzenia”. Przedstawienie w humorystyczny sposób opowiadało o zmianach w rolnictwie. Nie wszystkie zmiany były poprawne…. Występ Młodych Przyrodników był wesoły, zabawny i wszystkim się podobał. Chór szkolny ubarwił spotkanie piosenkami.

Kolejną atrakcją obchodów Dnia Ziemi była prezentacja zwierząt: szynszyli, kanarka, królika, żółwia. Do zobaczenia za rok!

Joanna Kotuła

maj 2015