Home » 2015 » wrzesień

Monthly Archives: wrzesień 2015

Sztafetowe biegi przełajowe

We wtorek 29 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły udanie zainaugurowali sportowy rok szkolny. Podczas sztafetowych biegów przełajowych, które odbyły się w parku przy Szkole Podstawowej nr 5 nasza reprezentacja chłopców w składzie: Wojtek Michałek, Michał Paszkowski, Kacper Maj, Kuba Różycki, Bartek Zapalski, Paweł Flis, Michał Kasica, Bartek Rupeć oraz Daniel Pyzik, zajęła bardzo wysokie – II miejsce.

Po wywalczeniu drugiego miejsca i awansie jako jedna z dwóch reprezentacji powiatu kraśnickiego na zawody rejonowe, podopieczni p. Łukasza Kiełba i p. Konrada Kasperka mają teraz przed sobą start 9 października na zawodach rangi mistrzostw rejonu.

Życzymy naszym kolegom sukcesów sportowych w najbliższych zawodach oraz w zawodach rozgrywanych podczas całego tak dobrze rozpoczętego roku szkolnego.

Łukasz Kiełb

20150929_131657

Sprzątanie Świata 2015

Rokrocznie koniec września to czas kiedy w Polsce odbywa się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Społeczność naszej szkoły od początku włącza się w ten pozytywny trend i systematycznie uczestniczy w porządkowaniu najbliższego otoczenia. Towarzyszy temu nieustanne podnoszenie świadomości ekologicznej oraz wzrost poczucia odpowiedzialności za stan środowiska. Z roku na rok zauważa się systematyczną poprawę stanu środowiska naturalnego.

Tegoroczna akcja ,,Sprzątanie Świata” w naszej szkole odbyła się w dniu 22.09.2015 r. Rozpoczęła się apelem przygotowanym uczniów klas szóstych, czwartych pod opieką nauczycieli: p. Joanny Kotuły, p. Anny Krzysztoń, p. Magdaleny Bartosik, p. Beaty Gryta i p. Andrzeja Wierzchowiaka. Na apel złożyło się przygotowane przez uczniów klasy integracyjnej przedstawienie ,,Drzewa życia”. W trakcie inscenizacji uczniowie naszej szkoły rozwiązywali różne zadania. Gratulacje dla pierwszaczków za mistrzostwo w segregacji odpadów. Super wiedzą wykazali się uczniowie klas II, układając bardzo trudne hasła z rozsypanki. Duże brawa otrzymały dziewczęta z klas trzecich za piosenkę propagująca sprzątanie. Klasy starsze prezentowały swoją wiedzę rozwiązując super trudną krzyżówkę. Happening zakończył się przydziałem terenów do sprzątania oraz piosenką ,,Nasza Ziemia” zaśpiewaną przez chór szkolny.

Uczniowie klasy integracyjnej (IV a) sprzątali las Nadleśnictwa Kraśnik – Mosty a po sprzątaniu piekli kiełbaski na przygotowanym przez leśników ognisku. Ponadto sprzątaliśmy okolice szkoły, przedszkola, boiska szkolne, ,,stawy”, okolice Kaplicy Trójcy Świętej, chodniki, pobocza i przystanki likwidując tym dzikie wysypiska śmieci.

,,PAMIĘTAJMY O CZYSTOŚĆ DBAMY CAŁY ROK!!!”

Joanna Kotuła

Magdalena Bartosik

Zakres ubezpieczenia w roku szkolnym 2015/2016

W załączniku poniżej przedstawiamy zakres ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci, młodzieży i personelu w jednostkach oświatowych Gminy Kraśnik.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne zaprasza wszystkich uczniów oraz ich rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016, które odbędzie się we wtorek 01 września 2015 roku.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Stróży o godz. 9.00.

Następnie po przemarszu do szkoły nastąpi uroczysta inauguracja roku szkolnego w sali gimnastycznej, którą poprowadzi pani dyrektor Anna Myszak .

ZAPRASZAMY !!!

wrzesień 2015