Home » 2015 » październik » 27

Daily Archives: 27 października, 2015

Poznajemy naszą miejscowość poprzez zabawę

Od września tego roku szkolnego oprócz wielu Kół zainteresowań, czyli zajęć pozalekcyjnych, działa w naszej szkole Koło krajoznawcze. Uczestniczą w nim chętni uczniowie z klasy IV a wraz z opiekunami: p. J.Puzoniem, J.Kotułą oraz A.Chodarą. Wszystkie zajęcia odbywają się zazwyczaj w terenie, poza budynkiem szkolnym.

Celem zajęć jest przede wszystkim poznawanie przez uczniów środowiska przyrodniczego i geograficznego naszej okolicy oraz poczucie tożsamości z miejscem swojego zamieszkania.

Nie wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą co działo się tu kiedyś, czym zajmowali się mieszkańcy lub jaka roślinność nas obecnie otacza. Tego wszystkiego można dowiedzieć się na Kole krajoznawczym.

I tak na pierwszym naszym spotkaniu, które było organizacyjno – integracyjne spotkaliśmy się wszyscy przy wspólnym ognisku nieopodal szkoły. Pan Jurek jako rodowity mieszkaniec Stróży, opowiadał nam czym zajmowali się tu kiedyś mieszkańcy, jakie zakłady tu powstawały oraz w jaki sposób ludzie zdobywali pożywienie. Pokazał nam również w jaki sposób kiedyś rozpalano ognisko i czego do tego używano.

Po miłej pogawędce i pieczeniu kiełbasek, były też gry i zabawy integracyjne, które prowadziła p. Asia. Nie obyło się również bez zagadek przyrodniczych z rozpoznawaniem roślinności. Niektórzy z nas wcielili się w rolę osób bez kończyn górnych podczas zabawy  z obgryzaniem jabłek na sznurkach.

Na koniec rozegraliśmy mecz piłki nożnej, gdzie wygranymi byli wszyscy uczniowie, którzy uhonorowani zostali słodkim małym co nieco. P. Agnieszka zrobiła pamiątkowe zdjęcia, szybciutko wszystko po sobie posprzątaliśmy i wróciliśmy pełni wrażeń, bogaci o nowe wiadomości i doświadczenia do naszych domów.

To było super fajne czwartkowe popołudnie pełne śmiechu i zabawy. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Agnieszka Ch

październik 2015