Home » 2015 » grudzień

Monthly Archives: grudzień 2015

Przedstawienie jesienne

W dniu 3.11.2015r klasa IIc pod kierunkiem Pań Elżbiety Biała i Ewy Mróz przygotowała przedstawienie na temat zachowań leśnych zwierząt jesienią.

Przedstawienie miało na celu przybliżenie dzieciom zwierząt, które przygotowują się do zimy. Uczniowie recytując krótkie wierszyki uświadomili innym dzieciom jak zwierzęta pracują jesienią, by zgromadzić sobie zapasy na zimę, lub też jak radzą sobie ze zdobywaniem pożywienia w trakcie zimowych mroźnych dni.

Przedstawienie bardzo się podobało, a nasi mali aktorzy z klasy IIc zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ewa Mróz

Śniadanie daje Moc

Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pt. „Śniadanie daje moc”, którego głównym celem jest pokazanie i uświadomienie dzieciom, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Śniadanie jest więc najlepszym startem w każdy nowy dzień. Dzięki programowi „Śniadanie daje moc” p[przyczyniamy się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce, oraz promujemy prawidłowe żywienie.

Przygotowania do śniadania zaczęły się od przeprowadzenia przez wychowawców klas I-III pogadanek na temat prawidłowego, zdrowego żywienia, przypomnienia dzieciom zasad higieny oraz roli śniadania w całym dniu każdego człowieka.

Następnym etapem było przygotowanie przez uczniów klas I-III dekoracji naszej szkoły. Cały korytarz przypominał o zdrowym odżywianiu, pojawiły się różne prace plastyczne przedstawiające kolorowe owoce i warzywa, gazetki tematyczne, plakaty. Dzieci pod opieką wychowawców, oraz Pań nauczycielek świetlicy przygotowały ciekawe prace plastyczne.

Uczniowie klas III pod czujnym okiem wychowawców zrobili piękne plakaty na temat zasad zdrowego odżywiania. Plakaty również zdobiły nasz korytarz szkolny.

Pania Agnieszka Chodara wraz z uczniami zredagowali specjalne wydanie gazetki szkolnej.

W dniu 6.11.2015r. odbyło się Święto pt.” Śniadanie daje Moc”. Pamiętając o zasadach higieny i bezpiecznego posługiwania się akcesoriami kuchennymi, dzieci zrobiły piękne, wesołe kanapki, nie zabrakło również zdrowych owoców i przekąsek. Do współpracy w przygotowaniu śniadania przyłączyła się Rada Rodziców naszej szkoły, która ufundowała zakup produktów (owoce, warzywa, nabiał) dla poszczególnych klas. Po przygotowaniu śniadania dzieci wspólnie jadły wesołe kanapeczki, było dużo uśmiechu i radości.

Dzień „Śniadanie daje Moc” bardzo spodobał się dzieciom w naszej szkole. Uczniowie chętnie ze sobą współpracowali i dzielili się swoimi pomysłami na wesołe kanapeczki. Koordynatorem programu była Pani Ewa Mróz.

Ewa Mróz

grudzień 2015