Home » 2016 » maj » 05

Daily Archives: 5 maja, 2016

Jura Krakowsko- Częstochowska

W dniu 18-20 kwietnia uczniowie klasy VI b wraz z opiekunami Agnieszką Adamczyk i Łukaszem Kiełbem wyjechali na 3-dniową wycieczkę na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili zamki w Mirowie i Bobolicach. Ciekawą atrakcją tego dnia była piesza wycieczka w rezerwacie góra Zborów.

Drugi dzień to zajęcia wspinaczkowe, które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez grupę instruktorów. Wycieczkowicze mogli samodzielnie wspinać się w pełnej asekuracji, uczestniczyć w zjazdach na linie, przechodzić przez most linowy oraz przedzierać się przez Jaskinię Głęboką. Po całodziennym wspinaniu uczniowie wzięli udział w nocnych podchodach po pięknej i malowniczej górze Zborów.

Trzeci dzień to poranny bieg na orientację, a także zwiedzanie najbardziej imponującego miejsca Jury – średniowiecznego zamku w Ogrodzieńcu. Podczas ekscytującej wycieczki po jego ruinach uczestnicy mogli wejść na wysokie baszty i poczuć średniowieczny klimat tych miejsc.

Ostatnim punktem, była Pustynia Błędowska. To polska Sahara, więc nie można było jej pominąć na naszym wycieczkowym szlaku.

To był cudowny czas, który przyczynił się do jeszcze większej integracji klasy, a przede wszystkim pokazał, że można w atrakcyjny sposób poszukiwać alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Agnieszka Adamczyk

zdjęcie 1 gory

Święto Caritas

W dniu 3 kwietnia 2016 r. Szkolne Koło Caritas, działające przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży zorganizowało obchody święta patronalnego Caritas.

Z tej okazji w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej i Matki Bożej Częstochowskiej w Stróży została odprawiona o godz. 10.00 Msza święta. Oprawę muzyczną Liturgii przygotowała opiekunka koła Agnieszka Adamczyk z uczniami należącymi do SKC. Na wejście  została odśpiewana pieśń o Miłosierdziu Bożym („Bóg przebacza swoim dzieciom i je przyjmuje, ponieważ jest dobry, a my otwieramy serca na głodnych i spragnionych”)została odebrana przez parafian z wielkim wzruszeniem. Z kolei czytania, modlitwę wiernych oraz dary ołtarza przygotowała katechetka Marzena Jóźwicka. Darami ołtarza były: bochen chleba jako dar serca ubogich, biało-czerwone kwiaty w dniu święta Caritas, puszka jako symbol składania jałmużny dla potrzebujących oraz chleb i wino. Powagi święta patronalnemu dodawały stroje organizacyjne uczestników Liturgii, w których również zbierali ofiary od wiernych między poszczególnymi Mszami świętymi. Święto to weszło do obchodów tego dnia w kraju i w naszej parafii. Uroczystości patronował i Mszę św.  Odprawił proboszcz ks. Grzegorz Stąsiek, który podziękował opiekunce i wspierającej ją katechetce oraz członkom koła dla których przygotował „ słodkie co –nieco” za co serdecznie DZIĘKUJEMY.

Agnieszka Adamczyk

20160403_102458