Home » 2016 » maj » 31

Daily Archives: 31 maja, 2016

Gdzie zawędrowały kilometry dobra?

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, które  prowadzi swoją działalność w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży, czynnie włączyli się w akcję „kilometry dobra” wspierając ją modlitewnie i materialnie. Celem jej była pomoc w budowie Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, gdzie znalazło swoje miejsce Hospicjum. Wolontariusze ze Stróży zbierali nakrętki, złotówki i propagowali tę akcję wokół siebie. Oddanie tego obiektu zostało połączone z uroczystością 25 lecia  Caritas Archidiecezji Lubelskiej, która pilotowała to dzieło. Imiennie na tą uroczystość została zaproszona dyrektor szkoły Anna Myszak i opiekun SKC Agnieszka Adamczyk. Rozpoczęła się ona Mszą św. W kościele p.w. Franciszka Ksawerego, a przewodniczył jej biskup Józef Wróbel. Celebrans i równocześnie kaznodzieja podkreślił, jak wiele ważnych działań i akcji podejmuje Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Jest to wielki wysiłek i trud tych wszystkich, którzy podjęli się przeprowadzenia tego wielkiego dzieła miłosierdzia. To przede wszystkim niesienie wiary i nadziei tym, którzy jej potrzebują poprzez miłość tych, którzy ją przekazują bliźnim.

20160521_135907

Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych

Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych odbyła się 13 maja 2016 r. w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W tej uroczystości wzięło udział ponad 300 uczniów szkół podstawowych. Wśród nich była uczennica naszej szkoły – Aleksandra Biegaj ucz. kl. VI b – laureatka dwóch konkursów z języka polskiego i ortografii. Zaproszone na tę uroczystość wraz z uczennicą były; nauczycielka Oli, która przygotowała ją do konkursu – Agnieszka Adamczyk oraz dyrektor szkoły – Anna Myszak. Wszystkie wymienione osoby otrzymały dyplomy i podziękowania z rąk kurator oświaty – Teresy Misiuk. Ola otrzymała również dwie piękne nagrody książkowe. Był to podniosły dzień, przede wszystkim dla laureatki naszej szkoły, która usilną pracą i determinacją udowodniła, że zdobywanie laurów jest możliwe. Nie zabrakło wzruszeń również Rodziców, którzy byli niezwykle dumni ze swojej córki.

maj 2016