Home » 2016 » Czerwiec » 05

Daily Archives: 5 czerwca 2016

Wycieczka klas piątych

        W dniach 24 – 25 maja uczniowie klasy VA i VB wraz z nauczycielami: Kingą Teter, Łukaszem Kiełbem i Agnieszką Kalisz uczestniczyli w dwudniowej  wycieczce do Krakowa i Wieliczki.

        Pierwszego dnia po dotarciu do Krakowa wszyscy wycieczkowicze udali się na Wzgórze Wawelskie, gdzie pod opieką pani przewodnik zwiedzili Katedrę wraz z Zamkiem Królewskim. Następnie zwiedzili Kościół Mariacki i Rynek Główny. Stamtąd  po chwili oddechu, odpoczynku i zakupów wszyscy udali się do Aquaparku na odrobinę szaleństwa i rekreacji.  Kolejnym etapem wyjazdu był nocleg do Kalwarii Zebrzydowskiej.

        Po pełnej zabaw i emocji oraz do końca nieprzespanej nocy, wszyscy pełni sił wyruszyli w dalszą drogę. Po wizycie w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej wycieczka przejechała do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie ku zdziwieniu wszystkich doszło do spotkania grupy zwiedzających z naszego gimnazjum. Kulminacyjnym punktem drugiego dnia podróży była wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie każdy mógł się zapoznać z historią, sposobem wydobycia i smakiem soli zlizywanej prosto ze ścian.

Łukasz Kiełb

20160525_110751

CCF20160603_00000