Home » 2017 » marzec » 13

Daily Archives: 13 marca, 2017

Potrafię udzielać pomocy

Wraz z końcem pierwszego semestru uczniowie klasy IV „b” zakończyli realizację innowacji pedagogicznej „Potrafię udzielać pomocy”. Podczas 20 spotkań wszyscy biorący udział w szkoleniu poznali i utrwalili podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podsumowaniem zajęć był przeprowadzony konkurs z zakresu wcześniej omawianych zagadnień. Ratowniczką, która wykazała się największą wiedzą z zakresu udzielania pomocy osobom poszkodowanym okazała się Ania Biegaj- zwyciężczyni konkursu.

Gratuluję wszystkim młodym ratownikom i dziękuję za miłe, wspólnie spędzone chwile podczas nauki.

Łukasz Kiełb

Antonina Rej – laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego ,,Piórem i pędzlem…”

Dnia 03. 03. 2017r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie został podsumowany II Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki ,,Piórem i pędzlem…”. Temat konkursu: ,,Z uśmiechem przez świat!”. Na to podsumowanie została zaproszona Antonina Rej, uczennica klasy VIa wraz z nauczycielem języka polskiego Małgorzatą Kozłowską. Komisja konkursowa przyznała Tosi wyróżnienie za nadesłany wiersz pt. „Na smyczy”. Tosia kilkakrotnie brała udział w konkursach literackich, jednak ogólnopolskie wyróżnienie było dla niej dużym zaskoczeniem. Wyrazić swoje myśli, uczucia, doznania poprzez poezję to niezwykła sztuka. Właśnie taką umiejętność posiada Tosia, która pisze wiersze pod wpływem chwili i natchnienia. Jej prace są wyjątkowe, obdarzone głębokimi przemyśleniami. Bardzo cieszymy się z Tosi osiągnięcia. Życzymy Jej dalszych sukcesów, niech z poezją będzie ,,za pan brat” a wkrótce o Tosi znowu usłyszymy. ,,Poezja jednoczy a nie dzieli. I póki ona istnieje ma sens język i rozmowa z drugim człowiekiem” (K. Kampe).

Małgorzata Urbańczyk

marzec 2017