Home » 2017 » marzec » 30

Daily Archives: 30 marca, 2017

V Gminny Konkurs Ortograficzny

W dniu 24 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły: Martyna Buczkowska, Natalia Pyzik, Kamila Chwiej, Przemysław Gontarz oraz Anna Biegaj wraz z opiekunem p. Honoratą Kołodziej udali się do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie III na V Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando, którego główną trudnością była pisownia przeczenia „nie” z różnymi częściami mowy. Większość uczestników konkursu świetnie sobie poradziła, ale niekwestionowanym mistrzem ortografii okazał się Przemysław Gontarz – uczeń klasy Va. Przemek nie popełnił żadnego błędu podczas pisania dyktanda i zdobył zasłużone I miejsce. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

H. Kołodziej

Najmłodsi pingpongiści w Zamościu

Bardzo dobrze spisali się nasi najmłodsi pingpongiści na zawodach wojewódzkich, które odbyły się 11 marca w Zamościu. Zawody rozgrywane w ramach wojewódzkich turniejów klasyfikacyjnych w kategoriach skrzat i żak były doskonałą formą sprawdzenia swoich umiejętności. Po raz kolejny nie zawiódł nasz najmłodszy lider szkolnego klubu, Szymon Kaźmierak, który w całych zawodach nie stracił ani jednego seta. Był to czwarty z kolei turniej wojewódzki, w którym Szymon stanął na najwyższym stopniu podium. Dobrze też spisał się Błażej Wielgus, który zajął dziewiąte miejsce. Również na tym samym miejscu w końcowej klasyfikacji znalazły się Marta Biegaj(kat. skrzat) i Patrycja Król (kat. żak). W łącznej klasyfikacji klubów nasi skrzaci znaleźli się na pierwszym miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że w zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników z całego województwa, sukces ten jeszcze bardziej cieszy.  W drodze powrotnej wszyscy uczestnicy wyjazdu zdążyli jeszcze sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z chrząszczem w Szczebrzeszynie.

K. Kozłowski

marzec 2017