Home » 2017 » kwiecień

I Kinga Kasperek (bdb)

II Karol Wnuk (+)

III Martyna Graboś (+)

IV Maksymilian Kowalik (+)

.

I Bartłomiej Zapalski (bdb)

II Bartłomiej Rupeć (+)

III Jakub Lisicki (+)

IV Maja Adamczyk (+)

WIELKANOC, WIELKANOC…..

Tuż  przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego  w środę 12 kwietnia  społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi  zebrała się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć widowisko poetyckie poświęcone Męce i Zmartwychwstaniu Pan Jezusa. Uczennice klas IV- VI  pod opieka Pani Marzeny Jóźwickiej zaprezentowały wzruszające  wiersze poświęcone tematyce człowieka, cierpienia,  krzyża,  śmierci oraz zmartwychwstania. Przedstawienie zostało ubogacone  poprzez  piosenki  egzystencjalne i pieśni pasyjne w wykonaniu  chóru  szkolnego pod kierunkiem Pana Andrzeja Wierzchowiaka. Pani Dyrektor Anna Myszak na zakończenie wszystkim zebranym złożyła serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Marzena Jóźwicka

Na ludową nutę

Tradycją  Szkoły Podstawowej w Stróży są wizyty uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku. Tym razem okazją były Święta Wielkanocne. Uczniowie klasy II ,,A’’ pod opieką wychowawczyni  p. Ewy Kret, nauczyciela p. Jerzego Puzonia oraz przedstawiciela rodziców p. Danuty Oźgi przygotowali przedstawienie pt. ,,Ludowe zwyczaje Świąt Wielkanocnych”. Ubrani w piękne ludowe stroje przedstawili zwyczaje wielkanocne z różnych regionów Polski. Przypomnieli zwyczaje chodzenia z ,,gaikiem”, ,,kurkiem”, oblewania się wodą i ,,dyngowania”. Występ wzbogaciły ludowe piosenki, taniec ,,Trojak” oraz specjalnie przygotowane na tę okazję rekwizyty. Po przedstawieniu uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz złożyli życzenia. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek, na który ciasto upiekli rodzice uczniów.

Spotkanie uczniów z pensjonariuszami  to   także lekcja tolerancji  i szacunku do osób starszych.

Wizyta w DPS  na długo pozostanie w pamięci pensjonariuszy i uczniów naszej szkoły.

PIĘCIOBÓJ MATEMATYCZNY

Już w najbliższym czasie, w dniach od 27 kwietnia do 10 maja 2017 r. w naszej szkole odbędzie się konkurs matematyczny przeznaczony dla wszystkich uczniów klas 4, 5 i 6.

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.

Regulamin konkursu znajduje się w zakładce „Uczniowie/Konkursy”

Nauczyciele Matematyki

II edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „MISTRZ MATEMATYKI 2017”

5 kwietnia br. odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Matematycznego „MISTRZ MATEMATYKI 2017” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kraśnik p. Mirosława Chapskiego. Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji do finału konkursu zakwalifikowało się po 2 uczniów z każdego poziomu. Tegoroczny finał odbył się w Szkole Podstawowej w Kowalinie i wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim Szkoły Podstawowej w Stróży oraz uczniowie Gospodarzy. Naszą szkołę reprezentowali z klas IV: Amelia Biegaj i Patrycja Król- obie z klasy IVb, Magdalena Kuropatwa i Kinga Kasperek (klasa Vb) oraz Jakub Cedro (kl. VIa) i Dawid Kaczmarski (kl. VIb). Podczas finału uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie zadań. W konkursie wyłoniono miejsca I-III w każdej kategorii wiekowej. Sukcesami mogą pochwalić się Magdalena Kuropatwa-zwycięzca klas V, Kinga Kasperek-miejsce III. Wśród klas VI zarówno Dawid Kaczmarski jak i Jakub Cedro zajęli miejsce II. Uczniów przygotowywały pani Małgorzata Urbańczyk oraz pani Aneta Mirosław.

Aneta Mirosław

Praca świetlicy szkolnej

Szanowni rodzice informujemy, że w dniach 13, 14 oraz 18 kwietnia świetlica szkolna pracuje w godzinach 6.30 – 17.00.

Lekcja otwarta wychowania fizycznego

Drodzy rodzice klasy IV „b” serdecznie zapraszamy was na lekcję otwartą wychowania fizycznego, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 10 kwietnia o godz. 10.40. Tematem lekcji będzie doskonalenie poznanych umiejętności z mini piłki ręcznej.

ZAPRASZAMY!!!

Wystawa zbiorów pana Marka Soleckiego

Klasa IIIc dnia 4 kwietnia odwiedziła Przedszkole w Stróży, gdzie odbywała się wystawa zbiorów pana Marka Soleckiego. Pan Marek Solecki jest cenionym kolekcjonerem staroci i regionalistą. Całym sercem propaguje ideę kolekcjonerstwa i ratowania przed zniszczeniem zabytków techniki. Na co dzień uczy biologii w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku, gdzie w 1995 roku założył unikalną szkolną Izbę Historyczno-Etnograficzną. Organizuje w niej olbrzymie wystawy, które zwiedziły już tysiące osób. Swoje wystawy i pokazy staroci prezentuje również w kraśnickich placówkach oświatowych, a także na miejskich, gminnych i powiatowych imprezach w Kraśniku i okolicy, pisze artykuły do regionalnych pism. Swoje zbiory wypożycza również do wielu muzeów. Na wystawie w przedszkolu uczniowie oglądali stare żelazka, zabytkowe wagi, mosiężne syfony, unikatowe kraśnickie butelki z różnych wytwórni. Na uwagę zasługiwały także narzędzia drewniane, kołowrotek i kolekcja lamp naftowych. Zwiedzający mogli obejrzeć również skamieniałości zwierząt z epoki lodowcowej (mamut oraz niedźwiedź jaskiniowy) i rodzinne pamiątki.

Elżbieta Biała

Rekrutacja do klasy I

Drodzy rodzice w zakładce Szkoła / Rekrutacja do klasy I znajdziecie państwo informacje oraz niezbędne dokumenty potrzebne do zapisania swojego dziecka do klasy I Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży.

Jednocześnie informujemy, że pierwszy etap rekrutacji trwa od 01 kwietnia 2017 roku do 18 kwietnia 2017 roku.

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do sekretariatu szkoły.

kwiecień 2017