Home » 2017 » wrzesień

Monthly Archives: wrzesień 2017

Wywiadówka 27.09.2017r.

W środę 27.09.2017r. dyrekcja oraz wychowawcy klas, zapraszają rodziców i prawnych opiekunów uczniów na pierwszą w tym roku szkolnym „wywiadówkę” podczas, której zebrani zostaną zapoznani z dokumentacją szkolną i zasadami funkcjonowania ich podopiecznych w szkole. Podczas spotkania zostaną przeprowadzone wybory do rad klasowych rodziców oraz do Szkolnej Rady Rodziców. Rodziców z klas I-III zapraszamy na godz. 16.30, rodziców uczniów z klas IV-VII zapraszamy na godz. 17.15.

ZAPRASZAMY !!!

Bezpieczne Grzybobranie

Korzystając z zaproszenia Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Kraśniku w dniu 22.09.2017r. uczniowie klasy IIa i IIb pod opieką swoich pań wychowawczyń p. Bożeny Brytan i p. Beaty Gryty odbyli ciekawą lekcję grzybobrania. Uczniowie zobaczyli świeże eksponaty grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Wysłuchali fachowych porad  grzyboznawcy i obejrzeli film edukacyjny. To była ciekawa lekcja!

Beata Gryta

Ekologicznie znaczy logicznie

„Ekologicznie znaczy logicznie” to tytuł programu edukacyjnego, który będzie realizowany przez Szkołę Podstawową im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży, w ramach europejskiego programu Erasmus +. Pozyskanie funduszy niezbędnych  do przeprowadzenia działań nie było łatwe, gdyż szkoła nasza nigdy nie brała udziału w tego typu programach. W pierwszej chwili gąszcz dokumentów (także w języku angielskim) wydał się nam, nowicjuszom,  nie do przebrnięcia.  Zespół nauczycieli pod kierunkiem dyrektor Anny Myszak podjął wyzwanie napisania projektu i złożenia wniosku konkursowego.  W sesji wiosennej programu  Erasmus + złożonych zostało 239 wniosków z całego kraju, a wniosek Szkoły Podstawowej im. ks. St. Zielińskiego w Stróży znalazł się wśród 99 zwycięskich projektów i otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 87 460 Euro. Do współpracy przy jego realizacji zaprosiliśmy naszych przyjaciół z Wegier ze szkoły  Szucs Sandor Altalanos Iskola es AMI z Biharnagybajom  oraz ze szkoły Scoala Gimnaziala Grigore Hagiu z miejscowości  Targu Bujor z Rumunii.

Program „Ekologicznie znaczy logicznie”  ma za zadanie promować edukację  na rzecz ekorozwoju oraz działań pro-ekologicznych w społecznościach  lokalnych i regionach realizatorów projektu, a więc Polski, Węgier i Rumunii. Ma on pokazać, że edukacją ochrony  przyrody i ulepszania środowiska winniśmy  objąć wszystkich,  bez względu na wiek i kraj zamieszkania. Wyzwaniem edukacji jest  wyposażenie młodzieży w podstawowy warsztat wiedzy i umiejętności, przygotowujących do studiów, pracy, życia, do wyzwań  jakie stawiają nowoczesność i globalizacja. Wymiana międzynarodowa to taka mini porcja tych elementów, które może nie odmienią od razu życia naszych dzieci, ale na pewno przyniosą efekty, które zaowocują w późniejszym okresie. Ponadto  spotkania międzynarodowe to okazja do  pogłębianie  znajomości języka angielskiego i wypróbowania swoich umiejętności językowych. Jest  to  dla uczniów często pierwsza w życiu okazja do sprawdzenia, jak dobrze opanowali ten język i  do jakiego stopnia są w stanie się nim  porozumieć.

Projekt zaplanowano na 24 miesiące, w czasie których odbędą się  3 międzynarodowe wymiany  uczniów. Problemy dotyczące ochrony środowiska nie znają granic. Cieszymy się, że możemy o nie zadbać w międzynarodowym towarzystwie.   Przed nami nowe wyzwanie, które mamy nadzieję, przyniesie wszystkim ogromna radość i satysfakcję.

M.Urbańczyk

Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy

W sobotę 9 września 2017r. nasze najmłodsze zawodniczki z LUKS STRÓŻA z powodzeniem wystartowały w Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym w Łukowie.

Tego dnia barwy naszego klubu reprezentowały 4 zawodniczki: Maja Łysak która zajęła II miejsce, Paulina Likos która była III, Natalia Małek zajmująca również II miejsce oraz trenująca w naszym klubie Ania Flis, która uplasowała się na II pozycji ulegając jedynie zawodniczce z Ukrainy.

Każda z zawodniczek tego dnia dała z siebie wszystko tocząc swoje walki w poszczególnych kategoriach wagowych.

Łukasz Kiełb

wrzesień 2017