Home » 2017 » październik » 29

Daily Archives: 29 października, 2017

Sukces tenisistów

W poniedziałek 23 października 2017r. nasza etatowa drużyna tenisistów stołowych w składzie Szymon Kaźmierak i Błażej Wielgus wystartowała w „Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym”. Chłopcy po raz kolejny nie zawiedli swoich kibiców ze szkoły i sprostali pokładanym w nich nadziejom.

Na zawodach w Trzydniku Dużym, gdzie prawo startu mieli uczniowie klas I-VI nasi czwartoklasiści ulegli tylko jednej z drużyn, w której grali zawodnicy z Dzierzkowic. Po pasjonujących startach chłopcy uplasowali się na II miejscu podium.

Gratulujemy chłopakom i życzymy dalszych sukcesów w sporcie szkolnym i klubowym!!!

Łukasz Kiełb

Podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego

W Czwartek 19 października przedstawiciele naszej szkoły (Martyna Pałka, Bartek Rupeć oraz Łukasz Kiełb) uczestniczyli w uroczystym Podsumowaniu Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2016/2017.
Nasi uczniowie biorąc udział przez cały rok szkolny w 28 różnych startach sklasyfikowani zostali w generalnej punktacji na następujących miejscach:

• reprezentacja chłopców – I miejsce
  • reprezentacja dziewcząt – IV miejsce
  • reprezentacja szkoły – III miejsce

Warto zaznaczyć, że liczba szkół w powiecie znacznie przekracza 50 placówek.
To już kolejny rok kiedy nasi uczniowie tak wspaniale prezentują się na Igrzyskach Powiatowych zdobywając miejsca na podium w klasyfikacji generalnej.

Łukasz Kiełb

Z wizytą w Straży Pożarnej

24 X 2017 r. klasa 1b pojechała do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Na początku były zajęcia edukacyjne w sali OGNIK. Oglądaliśmy film animowany, w którym poznaliśmy prawidłowe zachowania dotyczące bezpieczeństwa w domu, lesie i na łące oraz sposoby zachowania się podczas pożaru. Powtórzyliśmy znane nam numery alarmowe oraz sposób wzywania pomocy przez telefon. Następnie zwiedzaliśmy salon, kuchnię i łazienkę, gdzie wskazywaliśmy niebezpieczeństwa związane z nieprawidłowym używaniem kominka, włączonej kuchni oraz urządzeń elektrycznych. Poznaliśmy też czujkę czadu, która ratuje życie wielu ludziom. Potem zwiedziliśmy budynek straży, gdzie zobaczyliśmy wyposażenie strażaka i wozu strażackiego. Przeszliśmy też krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyliśmy sprawdzanie przytomności rannego oraz uciski klatki piersiowej na fantomie. Na zakończenie, za zaliczenie ścieżki edukacyjnej, każdy uczestnik wyjazdu do straży otrzymał CERTYFIKAT DZIELNEGO MAŁEGO OGNIKA.

październik 2017