Home » 2017 » grudzień » 11

Daily Archives: 11 grudnia, 2017

Uczymy  się oszczędzać!

8 grudnia 2017 roku odbył się apel o tematyce oszczędnościowej. Uczennice klasy IV b (członkinie koła recytatorskiego) pod kierunkiem p. Bożeny Brytan – opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności  i koła recytatorskiego  przygotowały i zaprezentowały  przedstawienie  pt. „Jak Kasia uczyła się oszczędzać”.

Celem przedstawienia było zachęcenie uczniów do oszczędzania pieniędzy, uświadomienie, że warto  oszczędzać. Przedstawienie pokazywało w jaki sposób można zarabiać pieniądze – poprzez oszczędzanie energii elektrycznej, gazu, wody, sprzedając  makulaturę, aluminium (puszki) i.t.p.

W szeregi Szkolnej Kasy Oszczędności włączeni  zostali uczniowie  klasy I „a” I „b” otrzymując swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe.

Bożena  Brytan

Andrzejki 2017

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada jest to wigilia św. Andrzeja. Od stuleci ta tradycja ludowa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a ta noc była wyjątkowa i tajemnicza z powodu wróżb, do których przywiązywano wielka wagę. Dziś wieczór andrzejkowy służy przede wszystkim zabawie, ale jak ona będzie wyglądać, zależy tylko od nas.

W tym roku zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się dokładnie w dniu 29 listopada dla uczniów klas I-III (od 15:00 do 17:00) oraz klas IV-VII (od 16:30 do 19:00). Wszyscy uczestnicy imprezy mieli okazję skorzystać z tradycyjnych wróżb andrzejkowych, do których ustawiały się długie kolejki. W organizację zabawy włączył się samorząd uczniowski, który był odpowiedzialny za oprawę muzyczną. Wystrój sali oraz wróżby andrzejkowe przygotowały panie Magdalena Buczak, Magdalena Janduła i Katarzyna Zielnik. W przeprowadzaniu wróżb pomagały uczennice z samorządu uczniowskiego Magdalena Gryta, Marta Biegaj, do pomocy chętnie włączyły się Emila Hałabiś, Sandra Piekarz, Natalia Wanatowicz. Dziękujemy serdecznie tym osobom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w organizacji zabawy andrzejkowej.

Wieczór andrzejkowy w naszej szkole upłyną przy dobrej muzyce był przeplatany tańcem i wróżbami, które były traktowane jako dobra zabawa z przymróżeniem oka 😉

Katarzyna Zielnik

Mikołajki inaczej…

6 grudnia uczniowie klasy I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami i nauczycielami wspomagającymi zamienili szkolne ławki na fotele w kinie Plaza. Oglądając film „Coco” razem z 12-letnim Miguelem w kolorowej Krainie Umarłych rozwiązywali jego rodzinne tajemnice. Uświadomili też sobie, jak ważna jest pamięć o minionych pokoleniach i że zawsze warto dążyć do realizacji swoich marzeń i szanować starszych. Po seansie wszyscy udali się do McDonalda. Czas spędzony w tym dniu okazał się niezwykle wciągającą i wspaniałą rozrywką dla dzieci, gdyż mieli okazje zobaczyć Mikołaje, którzy rozdawali drobne prezenty.

Tego samego dnia w seansie kinowym w „Cinema City Lublin” uczestniczyli również uczniowie klas VII, którzy wraz z wychowawcami oraz p. Agnieszka Kalisz obejrzeli dwa filmy „Listy do M 3” oraz „Thor Ragnarok”. Te wyjazdy mikołajkowe był dla wszystkich uczniów niejako prezentem mikołajkowym ale również bardzo dobrą okazją do integracji wewnątrz i między klasowej.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Było super!

Edyta Powęska

Mała lekcja historii

W dniu 27 listopada 2017r. klasa III b podczas pieszej wycieczki odwiedziła Cmentarz Wojenny w pobliskiej Karpiówce, by uczcić pamięć mieszkańców, którzy zginęli w tragicznych okolicznoßciach podczas pacyfikacji wsi przez Niemców w czasie II Wojny Światowej. Gdy dotarliśmy na miejsce wychowawca klasy pani Alina Bańka przybliżyła nam historię tamtejszych wydarzeń, uczniowie zapalili znicze, wspólnie uczciliśmy pamięć bohaterów minutą ciszy. Z pewnością taka „lekcja historii” na długo pozostanie w naszej pamięci.

Katarzyna Zielnik

grudzień 2017