Home » 2018 » luty » 25

Daily Archives: 25 lutego, 2018

Wyjazd na narty

W dniu 15 lutego 2018 roku odbył się wyjazd na narty uczniów kl. V – VII Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziewiętnastoosobowa grupa uczniów w ciągu kilku godzin milo spędziła czas ucząc się i doskonaląc swoje umiejętności narciarskie pod kontrolą instruktorów p. K. Kasperka i p. Ł. Kiełba. Jednocześnie udało się przekazać wiele informacji edukacyjnych takich jak bezpieczeństwo na stoku, jaki wpływ na człowieka ma wysiłek fizyczny, jak miło można na sportowo spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Wszystkie założenia wycieczki udało się zrealizować między innymi dzięki wielkim chęciom i zaangażowaniu uczestników. Po reakcji uczniów nasuwa się stwierdzenie, że warto organizować takie wyjazdy. Wszyscy wrócili zadowoleni i już w trakcie powrotu umawiali się na kolejną narciarską wyprawę. Jeśli tylko pogoda dopisze postaramy się zorganizować kolejne wyjazdy.

Konrad Kasperek

Łukasz Kiełb

,,Odpady segreguję- mądrze postępuję”

W dniu 23.01.2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu  i wręczenie nagród za udział w Gminnym  Konkursie  Ekologicznym ,,Odpady segreguję- mądrze postępuję”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach. Kategoria dla uczniów klas I-III na wykonanie zabawki z odpadów. Kategoria dla uczniów  kl. IV-VII i gimnazjum na przygotowanie prezentacji multimedialnej i wykazanie się wiedzą na temat segregacji śmieci w teście sprawdzającym. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło  w nim udział 150 uczniów z terenu gminy.

Na uroczystości wręczenia naród swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kraśnik p. Mirosław Chapski, przedstawiciel firmy Ekoland p. Beata Fiut, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kraśniku p. Andrzej Wąsik.

Bardzo dziękujemy fundatorom nagród: Gminie Kraśnik i firmie Ekoland.

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Gryta

luty 2018