Home » 2018 » marzec » 05

Daily Archives: 5 marca, 2018

Wyjazd na mecz Pucharu EHF do Lublina na Globus

W sobotnie popołudnie, 24 lutego 2018r., ponad 35 uczniów naszej szkoły kibicowało w trzecim meczu fazy grupowej Pucharu EHF piłkarzom ręcznym Azotów Puławy z francuskim zespołem Chambery Savoie. Szczypiorniści z Puław większą część meczu grali bardzo pewnie i dokładnie. Goście natomiast wręcz przeciwnie. Role się odwróciły po zmianie stron. W efekcie Francuzi nie tylko odrobili straty, ale nawet wyszli na prowadzenie różnicą dwóch trafień. Zawodnicy Azotów grali coraz bardziej nerwowo, w kilku sytuacjach zabrakło im trochę szczęścia i to goście cieszyli się ze zdobywanych bramek. Ostatecznie Azoty Puławy przegrali z Chambery Savoie Mont Blanc Handball 25:27.

Tego typu wyjazd to przede wszystkim promowanie atrakcyjnych, aktywnych i ciekawych form spędzania wolnego czasu od nauki, kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, „podglądanie” techniki gry zawodowców oraz dobra zabawa w grupie rówieśniczej. Opiekunami wyjazdu byli K. Kasperek, E. Więckowska, H. Kołodziej oraz A. Mirosław.

Wspólna lekcja matematyki

Dnia 22 lutego 2018 roku dzieci z grupy Biedronki wraz ze swoją panią Joanną  Nowakowską miały okazję odwiedzić Szkołę Podstawową i  uczestniczyć w zajęciach na lekcji matematyki w kl. III A. Lekcja została przeprowadzona przez panią Ewę Kret.

Przedszkolaki brały udział w lekcji i zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna. Największe emocje u naszych gości wzbudziła ciekawa lekcja, podczas której przypominali sobie między innymi Figury Geometryczne, brały udział w układance  liczbowej podchodząc do tablicy, rzucając kostką. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że z matematyką spotykają się na każdym kroku i matematyka wcale nie jest taka trudna.

Współpraca układała się wzorowo o czym świadczą uśmiechy jak i skupione twarze uczestników zajęć. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie oraz, że bez trwogi i lęku wkroczą w szkolne mury i pozyskają w niej nowych kolegów i koleżanki.

Na zakończenie  każdy przedszkolak dostał drobny prezent.

Dziękujemy za wizytę. Do zobaczenia

Edyta Powęska