Home » 2018 » marzec » 11

Daily Archives: 11 marca, 2018

Potrafię udzielać pomocy

Potrafię udzielać pomocy- to pod tym hasłem odbywają się prowadzone w naszej szkole zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W marcu odbył się konkurs podsumowujący przeprowadzone z uczniami zajęcia.

Uczniowie klasy IVc przez kolejne tygodnie pierwszego semestru uczestniczyli w szkoleniu aby nabyć podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Po zrealizowaniu całego kursu, uczniowie rywalizowali między sobą o tytuł „Najlepszego Ratownika klasy IVC”. W wyniku przeprowadzonego konkursu tytuł ten wywalczyła Magdalena Gryta, która o 0,5 pkt. pokonała Marikę Januszczak.

Gratuluję całej klasie IV C ukończenia kursu, życząc jednocześnie aby zdobyta wiedza skutkowała poczuciem bezpieczeństwa i pewnością w sytuacjach wymagających udzielenia pomocy poszkodowanym.

Łukasz Kiełb

Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

W Niedzielę 4 marca tak jak w całej Polsce, tak również w Kraśniku odbył sie bieg upamiętniający żołnierzy wyklętych.

Wśród 260 biegaczy zgłoszonych do udziału w imprezie nasza szkoła miała również swoich przedstawicieli. Niestety złe warunki atmosferyczne (panujący mróz) skutecznie odstraszyły część startujących. Ostatecznie tego dnia wśród biegaczy zameldowali się Szymon Glinka i p. Łukasz Kiełb.

Nasi wspomniani wyżej reprezentanci ukończyli swoje biegi na dystansie 2km i 5km. Jak mówili sami startujący, udział w biegu był dla nich możliwością oddania hołdu żołnierzom walczącym o niepodległość Polski oraz sposobem aktywnego spędzenie czasu wolnego.

Wszystkich zainteresowanych taką formą aktywności już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach „Biegu Tropem Wilczym”

marzec 2018