Home » 2018 » marzec » 27

Daily Archives: 27 marca, 2018

Konkurs ortograficzny

16 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim odbył się finał VI Gminnego Konkursu Ortograficznego. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z dyktandem pt. Nauka – obowiązek i niezwykła korzyść, nawiązującym do systemu edukacji w odradzającej się po 1918 roku Polsce.

W kategorii szkoły podstawowe nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:

I miejsce –   Przemysław Gontarz z klasy VI a

III miejsce –   Maryla Michałek z klasy VII a

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

R.Kaźmierak

Dzień Samorządności

Pierwszego dnia wiosny w naszej szkole uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oraz ich pomocnicy, mieli tego dnia nie lada zadanie. Po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielami, na 5 i 6 lekcyjnej próbowali swoich sił wcielając się w rolę nauczycieli różnych przedmiotów i edukacji. Tego dnia od rana nie było typowych zajęć edukacyjnych, co nie zwalniało nauczycieli od czuwania nad bezpieczeństwem i obserwowaniem  lekcji prowadzonych przez swoich podopiecznych. Czuwali również opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, zaglądając na chwilę do każdej z klas. Zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia ze wszystkich lekcji, do obejrzenia których zapraszamy na naszą stronę facebookową.

Niektórzy „nowi nauczyciele” odpytywali z wiedzy, inni próbowali uczyć poprzez zabawę, a jeszcze inni wczuwając się bardzo w rolę, zrobili nawet kartkówkę z ostatniej lekcji.

Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, nauczyciele byli bardzo dumni i zadowoleni z Samorządu Uczniowskiego i ich pomocników, mówiąc że wszyscy spisali się wspaniale i dali radę w przeprowadzeniu powierzonego im zadania. Ich zdaniem uczniowie mieli super pomysły, a niektórzy od początku określone zasady prowadzenia swoich lekcji. Odbiorcy byli zaskoczeni zaistniałą sytuacją i nowymi nauczycielami, lekcje im się podobały i pytali kiedy będą jeszcze takie lekcje.

Z ciekawości, podpytaliśmy także naszych uczniów, o to jak odnaleźli się w roli nauczycieli. Okazało się, że każdy miał inne odczucia. Niektórzy byli zadowoleni i widzieliby się w przyszłości w takiej roli, inni mówili że nie było łatwo, nie nadają się na nauczyciela, a jeszcze inni stwierdzili, że trzeba mieć dużą cierpliwość i zdzierać sobie gardło żeby czegoś nauczyć.

Reasumując, było głównie śmiesznie i wesoło, bo taki był zamiar i główny cel zajęć w tym dniu. Dla obu stron było to też fajne i ciekawe doświadczenie oraz lekcja życia, dzięki której niektórzy mogli wejść w rolę innej osoby, by przekonać się, że nie zawsze jest tak łatwo i kolorowo jak się to niektórym wydaje.

A.Chodara i K.Kasperek

opiekunowie SU