Home » 2018 » Wrzesień

Monthly Archives: Wrzesień 2018

Wywiadówka

W środę 26.09.2018r. dyrekcja oraz wychowawcy klas, zapraszają rodziców i prawnych opiekunów uczniów na pierwszą w tym roku szkolnym „wywiadówkę” podczas, której zebrani zostaną zapoznani z dokumentacją szkolną i zasadami funkcjonowania ich podopiecznych w szkole. Podczas spotkania zostaną przeprowadzone wybory do rad klasowych rodziców oraz do Szkolnej Rady Rodziców. Na część ogólną zapraszamy rodziców na godz. 17.00, a na spotkanie z wychowawcami w klasach zapraszamy na godz. 17.30.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Stróża, którą tworzą uczniowie naszej szkoły, wywalczyła V miejsce w zawodach MDP rangi wojewódzkiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom a w szczególności trenerom: Łukaszowi Kiełbowi i Konradowi Kasperkowi oraz Mateuszowi Pałce, za tak świetne przygotowanie naszych drużyn do zawodów.

Dziękujemy również wszystkim osobom wspierającym i zaangażowanym w powstanie i funkcjonowanie naszych zespołów: pani dyrektor Annie Myszak, ks. Grzegorzowi Stąśkowi, Wójtowi Gminy Kraśnik panu Mirosławowi Chapskiemu, przedstawicielom OSP Stróża i PSP Kraśnik, oraz rodzicom naszych zawodników.

Najbardziej jednak dziękujemy naszym młodym druhnom i druhom za serce włożone w treningi i starty w zawodach. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem grupy dziewczęcej, która zajęła historyczne V miejsce. Warto jeszcze wspomnieć, że tak niedawno nasi chłopcy zajęli 2 a dziewczyny 1 miejsce w zawodach powiatowych.
GRATULUJEMY!!!🏆🏆🏆

Warto jeszcze wspomnieć, że w miesiącu Wrześniu, w ramach nagrody za tak świetne występy dziewcząt i chłopców. Wszyscy członkowie MDP uczestniczyli w wycieczce do Energylandii, która sponsorowana była przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Szkołę Podstawową w Stróży.

Lubelskie wspiera uzdolnionych

W roku szkolnym 2018/2019 Województwo Lubelskie będzie realizowało dwa programy stypendialne dla uczniów, których celem jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych osób, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim.

„Lubelskie wspiera uzdolnionych 2018-2019” to program stypendialny skierowany do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych lub matematyki, którzy są mieszkańcami woj. lubelskiego lub uczą się w woj. lubelskim; w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczynają naukę w klasie VII lub VIII szkoły podstawowej, lub rozpoczynają naukę w klasie III gimnazjum lub rozpoczynają/kontynuują naukę w liceum ogólnokształcącym – z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Spot

W załączniku poniżej prezentujemy spot promujący naszą szkołę. Zapraszamy wszystkich do odwiedzin naszego kanału na YouTube.