Home » 2018 » grudzień

Monthly Archives: grudzień 2018

Teatrzyk kukiełkowy ,,ŚPIĄCA KRÓLEWNA’’

13.XII.2018r.  w naszej szkole odbył się teatrzyk   pt: „Śpiąca królewna”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów kl.  I A  pod opieką pani Ewy Kret.  Młodzi aktorzy przygotowali kostiumy. Uczniowie  z klasy  IB mogli obejrzeć  kolegów w znanej im baśni o królewnie, która ukłuła się wrzecionem i spała 100 lat. Jest to stara historia o toksycznej zazdrości i o zwycięskiej sile miłości, a więc o uczuciach, które  są nieobce każdemu  z nas.

Były sceny śmieszne i romantyczne między królewiczem,a królewną oraz trzymające w napięciu, gdy pojawiła się Zła Wróżka.

Wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy  pierwszakom za udział w teatrzyku!
Edyta Powęska

”Czarny Bór Open”

W dniach 7-9 grudnia trzy zawodniczki LUKS Stróża wystartowały w rozgrywanym na Dolnym Śląsku XIII Międzynarodowym Turnieju w zapasach kobiet „Czarny Bór Open”. (w zawodach wystartowało 335 zawodniczek z 17 krajów). Po zaciętych pojedynkach na najlepszym miejscu uplasowała się Paulinka Likos, która po pokonaniu rywalek z Polski, Niemiec i Holandii wywalczyła srebrny medal w swojej kat. wagowej. Pozostałe dziewczyny Łucja i Maja odebrały dobre lekcje zapasów na najwyższym europejskim poziomie. Lekcje te na pewno zaprocentują w przyszłości.
Brawo dziewczyny!!!

Łukasz Kiełb

„Zostań Świątecznym Aniołem”

Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję organizowaną przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

W dniu 12.12.2018 r. uczniowie wraz z opiekunami p. A. Kalisz i p. M. Figiel odwiedzili dzieci ze Szpitala Rejonowego na Oddziale Chorób Wewnętrznych Dzieci i Młodzieży w Kraśniku. Mali pacjenci zostali obdarowani własnoręcznie zrobionymi kartkami świątecznymi z życzeniami  oraz paczkami pełnymi słodkości.

Jakub (Św. Mikołaj), Wiktoria(gitara-śpiew), Karolina (śpiew), Michał (policjant Kraśniczek) – byliście cudowni!!! Dziękujemy!!!

Wszyscy uczniowie, wychowawcy, którzy włączyli się w tegoroczną akcję „Zostań Świątecznym Aniołem”

Dziękujemy!

Świąteczne Anioły

Andrzejki 2018

Popularne Andrzejki zwane też jako Jędrzejki to wyjątkowy wieczór, na którym oprócz udanej zabawy nie powinno zabraknąć tradycyjnych wróżb. Tegoroczne Andrzejki w naszej szkole odbyły się 27 listopada. Wieczór andrzejkowy upływał nam przy tańcach i fajnej muzyce, uczniowie z niecierpliwością czekali na andrzejkowe wróżby, które były traktowane jako dobra zabawa z przymrużeniem oka. W przerwie dla poszczególnych klas rodzice przygotowali słodki poczęstunek. W organizację imprezy włączył się samorząd uczniowski, odpowiedzialny za oprawę muzyczną. Wystrój sali oraz wróżby andrzejkowe przygotowały panie Agnieszka Mańka, Magdalena Janduła i Katarzyna Zielnik.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali
w organizacji zabawy andrzejkowej i zapraszamy już za rok.

grudzień 2018