Home » 2019 » marzec » 11

Daily Archives: 11 marca, 2019

Białe szaleństwo – cała szkoła jeździ na nartach.

Stowarzyszenie Miłośników Sportu w Stróży, przy wsparciu finansowym Fundacji ING Dzieciom, zorganizowało projekt narciarski pt.: „Białe szaleństwo – cała szkoła jeździ na nartach”.

W dniach od 25 lutego do 1 marca 2019 roku na stoku Batorz Ski uczniowie ze szkoły podstawowej w Stróży zdobywali i doskonalili swoje umiejętności z narciarstwa zjazdowego.

Fundacja ING Dzieciom zorganizowała konkurs dla organizacji pozarządowych na najlepsze projekty sportowe dla dzieci i młodzieży. Zgłosiliśmy nasz pomysł do konkursu i w rozstrzygającym głosowaniu pracowników ING na projekty, wygraliśmy dofinansowanie. Dzięki niemu mogliśmy zorganizować zajęcia narciarskie dla uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczniowie z klas 3 – 8 (łącznie prawie 200 osób), którzy wykazali zainteresowanie wzięli udział w przedsięwzięciu.

Wiosenna pogoda, jaka panowała w ostatnim tygodniu lutego, stawiała pod znakiem zapytania realizację całego projektu. Dzięki przychylności właściciela stoku narciarskiego, Pana Wojciecha Gąska, udało się utrzymać warunki, które pozwoliły na sprawną i bezpieczną realizację przedsięwzięcia. Zajęcia odbywały się przez 5 dni, każda klasa przebywała na stoku 3 godziny. Uczniowie nie tylko zdobyli umiejętności narciarskie, poznali dekalog narciarski ale również wspólnie miło spędzili czas i integrowali się. W czasie przerw w zajęciach sportowych nasi podopieczni otrzymywali posiłek, ciepłą herbatę, piekli kiełbaski na ognisku. Dobry humor nie opuszczał ich ani na chwilę. Wszyscy chętnie oswajali się z arkanami sztuki narciarskiej i wyrazili chęć uczestnictwa w takiej przygodzie w przyszłym sezonie.

Szczególne podziękowania kierujemy do organizatora konkursu Pomarańczowa Siła 2018 – Fundacji ING Dzieciom oraz do koordynatorów przedsięwzięcia – SMS Stróża, Dyrekcji szkoły Pani Anny Myszak i Pani Małgorzaty Urbańczyk oraz do przedstawicieli stowarzyszenia SMS Stróża: Marka  Skrzyńskiego, Konrada Kasperka oraz nauczycieli:  Joanny Kotuła, Beaty Gryta, Agnieszki Chodara, Magdaleny Turkiewicz, Katarzyny Pytlak, Sylwestra Janika, którzy pomogli zorganizować tak fajną przygodę narciarską.

Prezes SMS Stróża

Tomasz Kamiński

I Powiatowy Turniej o Krajach Niemieckojęzycznych

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział dn. 28 lutego 2019 r. w I POWIATOWYM TURNIEJU WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Kraśnickiego w  Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku.
Piętnaście czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z Kraśnika i okolic rywalizowało ze sobą udzielając odpowiedzi na 40 pytań związanych z kulturą, historią i geografią Niemiec, Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinu. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Antonina Rej, Oliwia Gierulska, Wioleta Kajda oraz Jakub Cedro z kl. 8a wykazała się rozległą wiedzą kulturoznawczą i uzyskała  37 punktów na 40 możliwych.  Po dogrywce o trzecie miejsce uczniowie ostatecznie zajęli miejsce czwarte. Jest to jednak wysoki wynik świadczący o bardzo dobrym przygotowaniu do konkursu. Naszym uczniom zabrakło jedynie odrobiny szczęścia w dogrywce. Serdecznie gratulujemy wyniku!

Ewa Rej

marzec 2019