Home » 2019 » maj » 30

Daily Archives: 30 maja, 2019

Uroczystość szkolna z okazji Dnia Mamy

W Szkole Podstawowej w Stróży 28 maja 2019 r. w odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Jak co roku uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawców przygotowują piękne występy. Nasze spotkanie zainaugurowała pani Dyrektor Anna Myszak. Jako pierwszy zaprezentował się szkolny zespół taneczny przygotowany pod kierunkiem pani Aliny Bańki. Dla kochanych Mam nie zabrakło piosenek wzruszających wierszy i życzeń. W roli prowadzących  debiutowali uczniowie z klasy II b Dorota Pietkiewicz i Wojciech Nizioł, a za organizację spotkania była odpowiedzialna pani Alina Bańka. Dekoracje przygotowały panie Magdalena Janduła i Katarzyna Zielnik. Dziękujemy uczniom  z samorządu za przygotowanie sprzętu nagłośniającego i czuwanie nad prawidłową kolejnością podkładów muzycznych. Całą uroczystość uwieńczył śpiew „Sto lat”, następnie uczniowie zaprosili swoje Mamy do klas, by wręczyć własnoręcznie wykonane upominki.

Serdecznie dziękujemy paniom wychowawczyniom z edukacji wczesnoszkolnej za przygotowanie swoich wychowanków na tą uroczystość. Dziękujemy  wszystkim Mamom za ich obecność i jeszcze raz składamy najlepsze życzenia.

Katarzyna Zielnik

Wycieczka klas drugich do Kazimierza Dolnego

Dnia 27 maja 2019 roku uczniowie klasy 2A i 2B pod opieką Pani Małgorzaty Kozłowskiej, Aliny Bańki, Katarzyny Zielnik i Magdaleny Janduły uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Podczas jazdy  autokarem Pani Małgosia Kozłowska zapoznała nas z  historią tego małego, malowniczo rozłożonego wśród wzgórz, tuż przy rzece Wiśle miasteczka. Opowiedziała nam  także kilka legend związanych z tym urokliwym miejscem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy  od spaceru wzdłuż Rzeki Wisły, która ze względu na częste opady deszczu miała bardzo wysoki poziom wody. Następnie udaliśmy się na Rynek i zabytkowymi uliczkami  do Sanktuarium Zwiastowania NMP, Zamek i Basztę z XIII wieku, z którego to miejsca podziwialiśmy panoramę miasta. Dodatkową atrakcją była przejażdżka ekobusikiem, w którym wysłuchaliśmy  wiele ciekawostek na temat Kazimierza Dolnego, do Wąwozu Korzeniowy Dół . Kazimierz Dolny to niezwykle malownicza miejscowość. Większość budowli charakteryzuje czerwona dachówka, bielone ściany i kamienne podmurówki, dzięki czemu miasteczko ma swój urok i wdzięk.

Po wyczerpaniu wszystkich punktów wycieczki szczęśliwi i zadowoleni ruszyliśmy
 w drogę powrotną.

Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej pozostaną na długo w naszej pamięci.

Magdalena Janduła

Lekcja przyrody w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie

23 maja uczniowie klas III i IV wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego.  Przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Wszystkich zachwyciła różnorodność świata roślin. W ogromnych szklarniach podziwialiśmy egzotyczną przyrodę. W ogrodzie, oprócz roślin, mogliśmy podpatrywać życie zwierząt. Podziwialiśmy przepiękny Dworek Kościuszków, który znajduje się na terenie ogrodu. To były ciekawe zajęcia.

Beata Gryta

maj 2019