Home » 2019 » czerwiec » 04

Daily Archives: 4 czerwca, 2019

II Gminny Konkurs Ortograficzny Klas II i III.

Dnia 22 maja 2019r. w naszej szkole odbył się  II Gminny Konkurs Ortograficzny Klas II i III. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kraśnik. Uczniowie – laureaci eliminacji szkolnych klas II i III  ze Szkoły Podstawowej  Kowalinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim i  Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży pisali dyktando pełne  pułapek ortograficznych. Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

I miejsce –„ Mistrz Ortografii ” – Julia Kasperek kl. III a Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

II miejsce –„ Wicemistrz Ortografii ” –Dorota Pietkiewicz kl. II b Szkoła Podstawowa    im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

III miejsce – „Wicemistrz Ortografii” – Hanna Samolej kl. III  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim

Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Kraśnik.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II-III został zorganizowany przez Szkołę Podstawową  im ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży,  a koordynatorami  konkursu były p. Alina Bańka i p. Bożena Brytan.

czerwiec 2019