Home » Aktualności » Zwierzę to nie zabawka, też czuje!

Zwierzę to nie zabawka, też czuje!

Dnia 26.02.2015 r. do naszej Szkoły przyjechali niezwykli goście. Byli to pracownicy Lubelskiego Egzotarium – pierwszego w Polsce ośrodka rehabilitacji i opieki nad bezdomnymi zwierzętami egzotycznymi, będącego niezwykłym działem Lubelskiego Schroniska dla Zwierząt. Egzotarium jest pierwszą i jak dotąd jedyną tego typu placówką w kraju. Łączy w sobie funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów, oraz ośrodka edukacyjnego. Zajmuje się nimi wspaniała grupa miłośników zwierząt na czele z Bartłomiejem Gorzkowskim. Dzieci miały szanse obejrzeć dwa gatunki węży, dwa gatunki jaszczurek oraz żółwia stepowego. Pracownicy Fundacji Epicrates uświadamiali uczniom, że ludzie zajmujący się hodowlą zwierząt egzotycznych to w ogromnej większości osoby odpowiedzialne, cechujące się olbrzymią wiedzą i pasją. Niestety niskie ceny i duża dostępność zwierząt powodują, że coraz częściej trafiają one w ręce przypadkowych osób. Bywają kupowane pod wpływem impulsu przez ludzi nieposiadających żadnego przygotowania merytorycznego. Takie zwierzęta najczęściej trafiają do schroniska. Inicjatorami spotkania była klasa Va na czele z Marcelem Domańskim, który jest właścicielem żółwia stepowego, który był kiedyś podopiecznym Fundacji. Uczniowie zorganizowali wspólne kolędowanie i środki zgromadzone przekazali na cele Egzotarium. W szkole harcerze zorganizowali także zbiórkę karmy dla szczeniaczków. Impreza była bardzo udana dzieci były zachwycone i zaprosiły gości na kolejne spotkanie.

Magdalena Bartosik