Home » Aktualności » Etap szkolny konkursu „Mistrz Matematyki”

Etap szkolny konkursu „Mistrz Matematyki”

Dnia 5 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny (etap pierwszy) zorganizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kraśnik pana Mirosława Chapskiego. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Dorota Wojtaszek – nauczyciel matematyki. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach  przeznaczonych odpowiednio dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Wzięło w nim udział 55 uczestników, którzy na rozwiązanie zadań mieli 90 minut. Dzieci musiały wykazać się biegłością w wykonywaniu obliczeń matematycznych oraz umiejętnością logicznego myślenia. Najlepszymi matematykami w naszej szkole okazali się:

– w kategorii klas czwartych:

Kuropatwa Magdalena IV b

– w kategorii klas piątych:

Rycerz Emilia V a

Cedro Jakub V a

Rupeć Bartłomiej V a

Adamczyk Maja V b

Wielgus Dominik V a

– w kategorii klas szóstych:

Biegaj Aleksandra VI b

Sochal Igor VI a

Jóźwicka Amelia VI b

Michałek Wojciech VI a

Wieleba Martyna VI b

Kulina Agata VI b

Chodara Julia VI a

Kajda Patrycja VI b

Szachniewicz Weronika VI a

Uczniowie Ci wezmą udział w finale konkursu, który będzie miał miejsce 19 maja 2016 r. w naszej szkole. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu gminnym.

M.Urbańczyk