Home » Aktualności » Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Stróży im. ks. Stanisława Zielińskiego jak co roku podjęło swoją pracę na rzecz potrzebujących w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zbiórka artykułów spożywczych prowadzona była w szkole oraz sklepach: ‘Groszek’ M. i P. Szempruchów, sieć sklepów ABC W. Michałowskiego, ‘Lewiatan’ W. Piętala i „Sklep spożywczo przemysłowy” T. Juszkiewicz. Właściciele wyrazili zgodę, aby wolontariusze mogli dyżurować przy koszach, gdzie zbierano żywność. W każdym ze sklepów zebrano duże ilości produktów. Bardzo dziękujemy właścicielom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.

Akcja ta cieszyła się wielkim zrozumieniem i powodzeniem wśród społeczności lokalnej. Corocznie włącza się do niej wielu mieszkańców. Ze zgromadzonych produktów, wolontariusze SKC przygotowali 30 paczek, które przekazano najbardziej potrzebujących dzieciom naszej szkoły oraz rodzinom.

 Konrad Kasperek