Home » Aktualności » Poczta Walentynkowa

Poczta Walentynkowa

Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, obchodzonych 14 lutego w szkołach, jest niewątpliwie Poczta Walentynowa, za pomocą której osoby zakochane i nie tylko… przesyłają sobie życzenia. W tym roku w organizację Walentynek w naszej szkole  czynnie zaangażowały się uczennice z klasy VI a pod opieką wychowawcy p. Łukasza Kiełba. Dla podkreślenia uroku tego dnia o wystrój korytarza zadbały p. Edyta Powęska i p. Katarzyna Zielnik.

Uczniowie naszej szkoły kilka dni wcześniej zostali  poinformowani przez pracowników Poczty Walentynkowej o przygotowanie kartek z życzeniami i zaadresowanie do wybranych osób. Także w  świetlicy szkolnej  powstało wiele pięknych własnoręcznie wykonanych walentynek. W dniu 13 lutego skrzynka Poczty Walentynkowej  była dostępna na dolnym i górnym korytarzu szkoły, dodatkowo korespondencja była zbierana przez pracowników poczty, którzy odwiedzali klasy by uczniowie mogli wrzucić liściki. W Dzień Zakochanych 14 lutego do skrzynki trafiały już ostatnie kartki, następnie przesyłki zostały posegregowane i dostarczone do adresatów. Wychowankowie  naszej szkoły nie zapomnieli też o nauczycielach, którzy otrzymywali nawet po kilka kartek z życzeniami.

Katarzyna Zielnik