Home » Aktualności » Pielgrzymka klas trzecich

Pielgrzymka klas trzecich

Klasy trzecie z naszej szkoły oraz klasa trzecia ze SP w Słodkowie Trzecim dnia 13 czerwca 2017 r. pojechały na pielgrzymkę pokomunijną do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Opiekunami pielgrzymki byli ks. Grzegorz Stąsiek, panie katechetki – Elżbieta Partyka i Marzena Jóźwicka oraz wychowawczynie klas trzecich.  Na początku pomodliliśmy się w Kęble, miejscu objawienia Matki Bożej. Potem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy Sanktuarium, gdzie modliliśmy się w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców oraz nauczycieli. Wysłuchaliśmy pięknego kazania  o objawieniach w Fatimie. Następnie zwiedziliśmy Muzeum i Bazylikę Mniejszą.  Na zakończenie pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego, gdzie oglądaliśmy rynek Starego Miasta i płynęliśmy statkiem po Wiśle. Pełni duchowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.