Home » Aktualności » „Talent –  połączenie siły twórczej ze zdolnością wykonawczą”

„Talent –  połączenie siły twórczej ze zdolnością wykonawczą”

W dnach 10 – 13 marca 2017 r. została zorganizowana w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w bibliotece szkolnej wystawa pisanek Mariusza Dubiela absolwenta naszej szkoły z roku 1993. Artysta tworzy swoje dzieła na jajkach kurzych, kaczych, strusich, na wydmuszkach. Stosuje do ich  malowania i ozdabiania metody tradycyjne.  Przeważnie na pracach przedstawiana jest tematyka religijna; inne motywy pochodzą ze świata roślin, zwierząt, przyrody ożywionej i nieożywionej.

Wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie  uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, przedszkola pracowników tych instytucji, mieszkańców. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Stróży wzięły udział w prelekcji gdzie mogły usłyszeć o warsztacie i o tajnikach tworzenia, metodach zdobienia i barwienia przepięknych, wykonywanych ze znawstwem warsztatu i z  ogromnym pietyzmem ludowych wytworów artysty.