Home » Aktualności » Wyjazd integracyjny do Manii Skakania w Lublinie

Wyjazd integracyjny do Manii Skakania w Lublinie

6 października klasy VI A i B oraz chętne osoby z klasy V i VII wybrały się do Manii Skakania w Lublinie. Jest to obiekt z dużą ilością trampolin. Hala jest wypełniona od ścian do sufitu trampolinami, z różnymi sektorami: do koszykówki, gry w zbijaka, sektor z basenem wypełnionym gąbkami, trampoliny skośne i poziome. Po dojeździe na miejsce i przygotowaniu się do skakania odbył się krótki instruktaż bezpiecznego zachowania się podczas zabaw  na trampolinach, następnie nastąpiła rozgrzewka  przygotowująca do korzystania z atrakcji prowadzona przez trenerów Manii Skakania. Potem trenerzy poprowadzili lekcję w-f z wykorzystaniem trampolin, na których uczniowie mogli poskakać wykonując proponowane przez trenerów zadania.

Uczniowie z radością „fruwali” w powietrzu. Pod okiem instruktorów próbowali wykonać salta, gwiazdy, nurkowali w gąbkach, wykonywali przewroty czy tez skoki tygrysie. Druga godzina pobytu na trampolinach należała już do uczniów, którzy próbowali swoich sił po instruktarzu w skokach do basenu z saltem, niektórym udało się  nawet podwójne salto. Spełniło się marzenie niektórych osób o „lataniu” i innych ewolucjach w powietrzu, uczniowie korzystali również z małego parku linowego.  Po wyczerpującej zabawie udaliśmy się do Mc’Donalda, aby odpocząć i uzupełnić  spalone kalorie. Apetyty po wyczerpującym wysiłku dopisywały wszystkim uczniom. Po wszystkich atrakcjach przygotowanych na ten dzień wszyscy choć zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wracali do domów pytając po drodze o kolejny wyjazd.

Organizatorem wycieczki był p. K. Kasperek. Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele: K. Kasperek, A. Chodara, M. Figiel.

K.Kasperek