Home » Aktualności » Akcja ‚‚Lekki tornister’’

Akcja ‚‚Lekki tornister’’

Według zaleceń Głównego Inspektoraty Sanitarnego waga szkolnego plecaka nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka. Tymczasem tornistry bywają o wiele cięższe, przewyższając wspomniane wytyczne nawet czterokrotnie.

Założeniem akcji było uświadomienie rodzicom i uczniom jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa zbyt ciężkim plecakiem oraz zmniejszenie wagi tornistrów oraz ich zawartości. W tym celu zostało przeprowadzone ważenie plecaków dzieci, wychowawcy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat zawartości plecaków, a także przekazali uczniom i rodzicom ulotki ,, ABC lekkiego plecaka”.

Co dzieci noszą zbędnego?

• niepotrzebne książki i ćwiczenia
  • po kilka piórników
  • zabawki

Akcja pokazała, że w dalszym ciągu należy zwrócić uwagę dzieci oraz rodziców, aby zabierały do szkoły właściwe podręczniki, korzystały z możliwości pozostawienia rzeczy w szafkach szkolnych. Należy także pamiętać o doborze właściwego tornistra dla dziecka biorąc pod uwagę jego ciężar własny.

czerwiec 2018