Home » Aktualności » NASI UCZNIOWIE UCZESTNIKAMI KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ MEDIACJI RÓWIEŚNICZYCH

NASI UCZNIOWIE UCZESTNIKAMI KONFERENCJI DOTYCZĄCEJ MEDIACJI RÓWIEŚNICZYCH

W dniu 18 października o godz. 10:00 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie  odbyła się Konferencja szkoleniowa dla młodzieży biorącej udział w programie Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie pt.: „Mediacja rówieśnicza w szkole metodą przeciwdziałania agresji  i niedostosowaniu społecznemu młodzieży”​ prowadzonego w roku szkolnym 2018-2019 pod Patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Nasi mediatorzy: Julia Romańska, Marek Wcisło, Maria Płonka, Kinga Adamczyk, Kamila Chwiej oraz Karol Wnuk również wzięli w niej udział. Poruszone zostały następujące zagadnienia:

1. Prezentacja Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich w części dotyczącej mediacji.
  2. Konflikt i sposób jego rozwiązania.
  3. Mediacja rówieśnicza odbudowująca zakłócone relacje wśród uczniów? Czym jest i jak ją stosować.

W trakcie Konferencji miało miejsce  podsumowanie dotychczasowych osiągnięć związanych z realizacją programu oraz ogłoszenie wyników konkursu literackiego i plastycznego. W tym miejscu składamy serdeczne gratulacje naszej absolwentce Maryli Michałek, która zdobyła Dyplom Uznania za udział w konkursie literackim pt. „Rozwiązuję lokalny i aktualny lub historyczny konflikt będąc mediatorem rówieśniczym – moje prawo do mediacji?”.  W czasie konferencji została odczytana jej praca, która została nagrodzona przez wszystkich uczestników gorącymi brawami. Byliśmy bardzo dumni 😊 Gratulujemy także nauczycielowi języka polskiego pani Renacie Kaźmierak.

W tym roku również zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie plastycznym i literackim dotyczącym mediacji.

Małgorzata Figiel

październik 2019