Uwaga uczniowie klas ósmych!

Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty odbędzie się 31 lipca 2020 r. (piątek) w godzinach 10.00 – 14.00 w sekretariacie szkoły.

Plebiscyt na Królową i Króla Życzliwości i Dobrego Serca, Najbardziej Solidnego i Aktywnego Ucznia On – line oraz najbardziej życzliwego nauczyciela

W czerwcu 2020 roku w naszej szkole odbyły się dwa plebiscyty. W pierwszym z nich uczniowie wraz z wychowawcami wybierali najbardziej życzliwą osobę w swojej klasie. Zwycięzcy to osoby, które: są pozytywnie nastawione do świata, szanują innych, ich godność, kierują się ich dobrem, są kulturalne, używają „Czarodziejskich słów’’: proszę, dziękuję, przepraszam, spokojnie i rozważnie rozstrzygają konflikty, bezinteresownie śpieszą z pomocą potrzebującym, pamiętają o uprzejmości na co dzień, dzielą się życzliwością i uśmiechem z innymi 😊Jesteśmy z Nich bardzo dumni!!!

A oto nasi Zwycięzcy z poszczególnych klas:

Ia         Zuzia Powęska

Ib         Oliwia Wróbel

IIa        Julia Wieleba

IIb        Ania Błaszczyk

IIIa       Nikola Wróbel

IIIb       Oliwia Strawa, Wojciech Wilkołazki

IVa      Milena Biegaj

IVb      Filip Maj

Va       Weronika Oźga

Vb       Szczepan Adamczyk

VIa      Hanna Szubstarska

VIb      Aleksandra Chamera

VIc       Marika Chwiej, Szymon Kaźmierak

VIIa     Damian Bożek

VIIb     Ania Biegaj

VIIIa    Sandra Zawrotniak, Paweł Strawczyński

VIIIb    Kinga Kasperek

Równolegle wśród uczniów klas IV – VIII odbyło się głosowanie na najbardziej życzliwego nauczyciela. W tym roku zwyciężczynią plebiscytu została Pani Kamila Berdys. Serdecznie gratulujemy! Ze zdjęć wszystkich zwycięzców powstał krótki filmik 😊 Zapraszamy do jego obejrzenia😊 na Fanpage szkoły. W filmie została wykorzystana ,,Piosenka o pomaganiu” Małej Orkiestry Dni Naszych.

To był wyjątkowy rok, niosący ze sobą dużo wyzwań i nowych doświadczeń. Wszyscy musieliśmy się zmierzyć z nauczaniem zdalnym. W związku z tym nauczyciele wybrali najbardziej aktywnego i solidnego ucznia on – line 😊

W poszczególnych klasach na wyróżnienie zasłużyli:

W klasach I – III Wszyscy Uczniowie 😊

Klasa IV a – Filip Janduła i Jakub Walenia

Klasa IVb – Patryk Pyzik

Klasa VA – Kacper Kulina

Klasa Vb – Nikola Bocheńczyk i Julia Hałabiś

Klasa VIa – Alicja Chojecka, Patrycja Romańska i Weronika Pyzik

Klasa VIb – Katarzyna Paszkowska

Klasa VIc – Marika Chwiej

Klasa VIIa – Kinga Czarna

Klasa VIIb – Kuśmierczyk Paulina

Klasa VIII a – Katarzyna Brytan

Klasa VIIIb – Kinga Kasperek

Gratulujemy Wszystkim i życzymy miłego wypoczynku w wakacje.

Małgorzata Figiel

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca 2020 roku to ostatni dzień  roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, nie odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 oraz towarzyszący mu apel i tradycyjne rozdanie świadectw.
Istniejące zagrożenie zakażeniem koronawirusem  powoduje, że musimy zachować reżim sanitarny.

Klasy VIII odbiorą świadectwa w piątek 26. 06.2020 r.  Klasa VIII A  o godz. 10.00, klasa VIII B o 11.30. Jeśli aura pozwoli spotkanie odbędzie się na wolnym powietrzu, w przypadku deszczu rozdanie świadectw odbędzie się na holu szkoły.

Obiór świadectw prze  klasy I – VII odbędzie się wg zamieszczonego poniżej harmonogramu w okresie od 29.06.2020r. do 03.07.2020r.

29 czerwca     

Klasa VII B godz. 9:00 – 11:00
Klasa VII A godz. 11:00 – 13:00
Klasa VI C godz. 13:00 – 15:00

30  czerwca    

Klasa VI B godz. 9:00 – 11:00
Klasa VI A godz. 11:00 – 13:00
Klasa V B godz. 13:00 – 15:00

1 lipca 

Klasa V A godz. 9:00 – 11:00
Klasa IV B godz. 11:00 – 13:00
Klasa IV A godz. 13:00 – 15:00

2 lipca 

Klasa III B godz. 9:00 – 11:00
Klasa III A godz. 11:00 – 13:00
Klasa II B godz. 13:00 – 15:00

3 lipca 

Klasa II A  godz. 9:00 – 11:00
Klasa I B godz. 11:00 – 13:00
Klasa I A godz. 13:00 – 15:00

Istnieje możliwość odbioru świadectwa w innym terminie niż wyznaczony przez szkołę po wcześniejszym uzgodnieniu z sekretarzem szkoły (tel. 81 821 13 25).

Podczas rozdania świadectw prosimy o zachowanie szczególnych środków ostrożności, zabranie ze sobą maseczek ochronnych i używanie ich w czasie odbierania świadectw. Apelujemy również o zachowanie bezpiecznych odstępów.

Informujemy

W celu oddania książek do biblioteki szkolnej należy spakować je do reklamówki, podpisać (imię, nazwisko, klasa) i przywieźć do szkoły. Tak spakowane książki zostawiamy na stoliku przed wejściem głównym do budynku szkoły.

Od 22.06.2020r. w podobny sposób można oddać podręczniki szkolne.

Aby odebrać rzeczy z szafki szkolnej, należy zadzwonić do sekretariatu tel. 81 821 13 25. Po zgłoszeniu tego faktu, rzeczy zostaną przygotowane przez pracowników szkoły, aby w ustalonym terminie je odebrać.

SUKCES UCZENNIC Z NASZEJ SZKOŁY!

15 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie powiatowego konkursu „Ekologia w obiektywie”.
Amelia Biegaj i Justyna Jabłońska z kl.VII „b” zajęły drugie miejsce.
Nasze uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe

Zadaniem uczestników było nagranie krótkiego filmu o tematyce ekologiczno – przyrodniczej. Nasze uczennice nakręciły film, w którym przedstawiły piękno przyrody naszej okolicy, jak również zmiany w niej zachodzące na skutek działań człowieka.

Materiał, który nakręciły dziewczyny skłania widzów do refleksji nad ochroną walorów środowiska przyrodniczego oraz zachęca do kształtowania proekologicznych zachowań i postaw.

JESTEŚMY DUMNI I SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!! 😉

„Nie pal przy mnie proszę”

Informujemy, że:

12 czerwca 2020 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki. Uczniowie będą mieli możliwość ze skorzystania z zajęć opiekuńczych w świetlicy szkolnej (po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby przez rodzica/opiekuna dziecka do wychowawcy klasy). Nie będzie zajęć  zdalnego nauczania.

16, 17 , 18 czerwca 2020 (wtorek, środa, czwartek) to terminy egzaminu ósmoklasisty. W tych dniach nie odbędą się w szkole zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki. Uczniowie będą mieli możliwość ze skorzystania z zajęć opiekuńczych w świetlicy szkolnej (po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby przez rodzica/opiekuna dziecka do wychowawcy klasy). Nie będzie zajęć  zdalnego nauczania.

CHROŃ ZDROWIE – NIE PAL TYTONIU!

Dnia 31 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Został on zapoczątkowany w ramach programu „Europa wolna od dymu tytoniowego” na Konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1988 roku w Madrycie.  Misją wydarzenia jest podnoszenie świadomości o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych oraz działaniach WHO w walce z epidemią tytoniu. Święto jest dobrą okazją, by wszyscy wspólnie mogli się zastanowić jak poprawić swoje zdrowie.

Pomimo wielu akcji  i kampanii antynikotynowych oraz wiedzy, że palenie szkodzi w Polsce jest około 9 milionów palaczy. Co roku z powodu palenia papierosów umiera około 6 milionów ludzi. Przerażający jest fakt, że około 600 tysięcy z tych ludzi to bierni palacze, czyli osoby niepalące. Wśród 4 palących osób, co najmniej jedna skróci swoje życie o 20 lat i umrze przed ukończeniem 65 lat.

Palenie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i nie ma tu znaczenia, czy będą to zwykłe papierosy czy obecnie bardzo modne e-papierosy. Nikotyna dostaje się do krwi i wywiera swoje działanie na organizm palacza przyczyniając się do powstawania:

 • choroby układu krążenia, w tym choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego, zaburzenia pracy serca, nadciśnienie tętnicze, zawał serca ,
 • choroby układu oddechowego, w tym rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, rak płuc, rak krtani, przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma, gruźlica,
 • choroby układu pokarmowego, w tym wrzody żołądka i dwunastnicy, rak dziąseł, rak jelita grubego, rak odbytnicy ,
 • choroby zębów, w tym paradontoza, próchnica ,
 • choroby oczu, w tym katarakta, zwyrodnienie plamki żółtej,
 • choroby układu hormonalnego, w tym nadczynność oraz niedoczynność tarczycy, rak trzustki, rak szyjki macicy, impotencja, przedwczesny poród i poronienia.

Nikotyna to również powód nieprzyjemnego zapachu z ust, śmierdzące dłonie, ubrania, duszący zapachu dymu w domu czy samochodzie. Ma ona również wpływ na wygląd osoby palącej: pożółknięte dłonie, paznokcie, zęby, ziemista cera . I wreszcie wpływ na finanse. Zakładając, że paczka papierosów to koszt ok 16 zł oraz że osoba wypala paczkę dziennie rachunek jest prosty. W ciągu tygodnia palący wydaje 112 zł, a w ciągu miesiąca 448 zł na papierosy. Łatwo obliczyć, ze w skali roku jest to kwota 5 376 zł. Tyle pieniędzy wydane tylko po to żeby skrócić swoje życie. Warto się zastanowić czy w ogóle palenie nam się opłaca? Najprościej nigdy nie próbować 😊

Drodzy uczniowie nie dawajcie się oszukać! Palenie nie jest ani modne, a tym bardziej nie jest zdrowe tak więc CHROŃCIE SWOJE ZDROWIE – NIE PALCIE TYTONIU! Bo cóż cenniejszego możemy mieć niż nasze zdrowie i życie…

                Wszystkie osoby, które zmagają się z nałogiem palenia zachęcamy do udziału w akcji #24godzinybezpapierosa.

Poniżej znajdują się graficzne informacje dotyczące palenia tytoniu i jego wpływu na zdrowie.

Znajdziesz tam wiele cennych informacji o e-papierosach. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Małgorzata Figiel

Uczniu,

 1. Otrzymujesz możliwość konsultacji w szkole. Zapoznaj się z ich harmonogramem.
 2. Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
 3. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść , zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej nauczycielowi.
 4. Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
 5. W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.
 6. Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
 7. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowaj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
 8. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
 9. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowaj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.