Uczymy  się oszczędzać!

            8 grudnia 2017 roku odbył się apel o tematyce oszczędnościowej. Uczennice klasy IV b (członkinie koła recytatorskiego) pod kierunkiem p. Bożeny Brytan – opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności  i koła recytatorskiego  przygotowały i zaprezentowały  przedstawienie  pt. „Jak Kasia uczyła się oszczędzać”.

             Celem przedstawienia było zachęcenie uczniów do oszczędzania pieniędzy, uświadomienie, że warto  oszczędzać. Przedstawienie pokazywało w jaki sposób można zarabiać pieniądze – poprzez oszczędzanie energii elektrycznej, gazu, wody, sprzedając  makulaturę, aluminium (puszki) i.t.p.

            W szeregi Szkolnej Kasy Oszczędności włączeni  zostali uczniowie  klasy I „a” I „b” otrzymując swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe.

Bożena  Brytan

Andrzejki 2017

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada jest to wigilia św. Andrzeja. Od stuleci ta tradycja ludowa przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a ta noc była wyjątkowa i tajemnicza z powodu wróżb, do których przywiązywano wielka wagę. Dziś wieczór andrzejkowy służy przede wszystkim zabawie, ale jak ona będzie wyglądać, zależy tylko od nas.

W tym roku zabawa andrzejkowa w naszej szkole odbyła się dokładnie w dniu 29 listopada dla uczniów klas I-III (od 15:00 do 17:00) oraz klas IV-VII (od 16:30 do 19:00). Wszyscy uczestnicy imprezy mieli okazję skorzystać z tradycyjnych wróżb andrzejkowych, do których ustawiały się długie kolejki. W organizację zabawy włączył się samorząd uczniowski, który był odpowiedzialny za oprawę muzyczną. Wystrój sali oraz wróżby andrzejkowe przygotowały panie Magdalena Buczak, Magdalena Janduła i Katarzyna Zielnik. W przeprowadzaniu wróżb pomagały uczennice z samorządu uczniowskiego Magdalena Gryta, Marta Biegaj, do pomocy chętnie włączyły się Emila Hałabiś, Sandra Piekarz, Natalia Wanatowicz. Dziękujemy serdecznie tym osobom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w organizacji zabawy andrzejkowej.

Wieczór andrzejkowy w naszej szkole upłyną przy dobrej muzyce był przeplatany tańcem i wróżbami, które były traktowane jako dobra zabawa z przymróżeniem oka 😉

Katarzyna Zielnik

Mikołajki inaczej…

            6 grudnia uczniowie klasy I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami i nauczycielami wspomagającymi zamienili szkolne ławki na fotele w kinie Plaza. Oglądając film „Coco” razem z 12-letnim Miguelem w kolorowej Krainie Umarłych rozwiązywali jego rodzinne tajemnice. Uświadomili też sobie, jak ważna jest pamięć o minionych pokoleniach i że zawsze warto dążyć do realizacji swoich marzeń i szanować starszych. Po seansie wszyscy udali się do McDonalda. Czas spędzony w tym dniu okazał się niezwykle wciągającą i wspaniałą rozrywką dla dzieci, gdyż mieli okazje zobaczyć Mikołaje, którzy rozdawali drobne prezenty.

            Tego samego dnia w seansie kinowym w „Cinema City Lublin” uczestniczyli również uczniowie klas VII, którzy wraz z wychowawcami oraz p. Agnieszka Kalisz obejrzeli dwa filmy „Listy do M 3” oraz „Thor Ragnarok”. Te wyjazdy mikołajkowe był dla wszystkich uczniów niejako prezentem mikołajkowym ale również bardzo dobrą okazją do integracji wewnątrz i między klasowej.

Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Było super!

 

Edyta Powęska

 

 

 Mała lekcja historii

W dniu 27 listopada 2017r. klasa III b podczas pieszej wycieczki odwiedziła Cmentarz Wojenny w pobliskiej Karpiówce, by uczcić pamięć mieszkańców, którzy zginęli w tragicznych okolicznoßciach podczas pacyfikacji wsi przez Niemców w czasie II Wojny Światowej. Gdy dotarliśmy na miejsce wychowawca klasy pani Alina Bańka przybliżyła nam historię tamtejszych wydarzeń, uczniowie zapalili znicze, wspólnie uczciliśmy pamięć bohaterów minutą ciszy. Z pewnością taka „lekcja historii” na długo pozostanie w naszej pamięci.

Katarzyna Zielnik

 

 

SZKOLNY DZIEŃ „ŚNIADANIE DAJE MOC”

                Dnia 20.11.2017 w naszej szkole odbył się dzień „Śniadanie Daje Moc”. Uczniowie klas I – III pod opieka wychowawców przygotowali smaczne i zdrowe kanapeczki. W tym dniu Panie Ewa Mróz i Małgorzata Figiel odwiedziły wszystkie klasy I – III. Celem tego było ocenianie wykonanych przez dzieci kanapek oraz przeprowadzenie quizu dotyczącego zdrowego odżywiania. Wszystkie klasy z obu zadań wywiązały się bardzo dobrze, a w nagrodę otrzymały zdrowy batonik (bez dodatku cukru, składający się wyłączenie z owoców i orzechów) ufundowany przez Radę Rodziców.

                W tym roku w akcję włączyły się również klasy IV – VII. Wspólnie z wychowawcami zrobili zdrowe sałatki, uczestniczyli w godzinie wychowawczej pt. „Dlaczego jedzenie jest ważne?”, a także zapoznali się z przygotowaną przez pedagoga prezentacją pt. „Parszywa  12 – stka. Tych produktów unikaj!”. Dzięki inicjatywie Rady Rodziców zdrowego batonika otrzymali również wszyscy uczniowie klas IV – VII.

                Swój udział w przygotowaniu tego dnia miała również świetlica szkolna. Dzieci pod opieką nauczycielek ze świetlicy przygotowały prace plastyczne do konkursu świetlicowego o zdrowym odżywianiu oraz gazetką o tej samej tematyce.

                Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo serdecznie dziękujemy.  Życzymy dużo zdrowia i zapraszamy za rok.

Małgorzata Figiel

Ewa Mróz

Wstępna deklaracja uczestnictwa w programie „Umiem pływać”

Drodzy rodzice!!!

W związku ze staraniami szkoły o przystąpienie do ministerialnego programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” (Bezpłatny program nauki pływania, który realizowany będzie od 1 lutego do 31 maja 2018r. Zajęcia obejmują 20 godzin lekcji na basenie, które odbywać się będą w ferie zimowe oraz w soboty).

Zwracamy się do wszystkich zainteresowanych rodziców z klas I-III z prośbą o wypełnienie wstępnej deklaracji uczestnictwa dziecka w programie. Deklaracje zostały przekazane uczniom.

Prosimy o ich zwrot za pośrednictwem dzieci w poniedziałek 27 listopada 2017 roku.

NASZ SUKCES

24 października 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach już po raz dziewiąty odbył się  Diecezjalny Konkurs o Świętym Janie Pawle II  w tym  roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W konkursie brały udział  szkoły podstawowe i gimnazja z terenu całej Archidiecezji Lubelskiej w tym również nasza szkoła. Nasi uczniowie tym razem odnieśli  następujące sukcesy, w kategorii wiedzy o życiu i nauczaniu Św. Jana Pawła II  klasy II– III drużyna w składzie:

 Hanna Krzowska z kl. III a  i  Szczepan Adamczyk z kl. III a –  zajęła I miejsce,

 natomiast klasy VI – VII drużyna w składzie:

 Antonina Rej z kl. VII a i  Emilia Hałabiś z kl. VII b –  zajęła IV miejsce,

Do konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu  Św. Jana Pawła II uczniów przygotowali Ks. Grzegorz Stąsiek oraz Pani Marzena Jóźwicka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów

Marzena Jóźwicka

 

 

Wywiadówka

Szanowni rodzice!

Serdecznie zapraszamy Państwa na wywiadówkę, która odbędzie się  15 listopada 2017r. Początek spotkania w klasach I – III o godz. 16.30, natomiast w klasach IV – VI o godz.17.15.

Dyrekcja

Pierwszy etap kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Do drugiego etapu zakwalifikowała się rekordowa ilość uczestników. Są to:

Jakub Cedro kl. VIIa – historia, j.angielski, matematyka

Gontarz Przemysław kl. VIa – j.angielski, matematyka

Gierulska Oliwia kl. VIIa – j.angielski

Hałabiś Emilia kl. VIIb – j.polski

Kasperek Kinga kl. VIb – matematyka

Rej Antonina kl. VIIa – j.polski

Rupeć Bartłomiej kl. VIIa – matematyka

Rycerz Emilia kl. VIIa – matematyka

Wanatowicz Dawid kl. VIIa  – matematyka

 

Gratulujemy naszym uczniom i mamy nadzieję na sukcesy w kolejnych etapach konkursów, które odbędą się na początku stycznia. Trzymamy za Was kciuki.

M.Urbańczyk

 

60-lecie Szkoły Podstawowej imienia ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

Społeczność naszej szkoły wraz z pozostałymi organizatorami serdecznie zapraszają na uroczystości, które odbędą się 11 listopada.