TO BYŁ WSPANIAŁY DZIEŃ….

Wczoraj 14 marca 2018 r. klasy czwarte wraz z wychowawcami wybrały się do Lublina. Najpierw pojechaliśmy do  kina w galerii Felicity, by obejrzeć wzruszający film pt. Cudowny chłopak. Opowieść o chłopcu, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz uczy tolerancji. Pokazuje, że czasem  nie trzeba wcale przenosić gór czy wynaleźć leku na raka, by stać się wielkim człowiekiem. Czasem wystarczy nauczyć się akceptować siebie i innych… a piękno to nie tylko wygląd.  Po seansie udaliśmy się na mecz piłki ręcznej do Hali Globus. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ pan Tomasz Kamiński przygotował dla uczniów coś niezwykłego. Nasi wychowankowie dostąpili zaszczytu wyprowadzenia  na boisko obu drużyn MKS Perła Lublin oraz GTPR Gdynia. Dodatkowych emocji dostarczył sam mecz oraz uwielbiany przez wszystkie dzieci lubelski koziołek. Do ostatnich minut nie byliśmy pewni czy nasza drużyna zwycięży. W ostatnich minutach pokonaliśmy przeciwniczki 25:24. W drodze powrotnej pani Kamila Berdys wręczyła każdemu pamiątkowe bransoletki, które były kolejną niespodzianką. Zmęczeni, lecz szczęśliwi o 21.00 bezpiecznie dotarliśmy do Stróży.

H.Kołodziej

„Życie byłoby ubogie bez książek .” 

Dnia 28 lutego 2018 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów  klas I a i  I  b. Dzieci już samodzielnie czytają książki, lubią też głośno poczytać z rodzicami, babcią lub dziadkiem, z rodzeństwem. Często odwiedzają bibliotekę i wypożyczają mnóstwo książek. Pięknie się wypowiadały na temat zachowania w bibliotece, dobrze wiedzą jak należy obchodzić z książkami. Po wysłuchaniu próśb książki uczniowie odpowiadali na pytania związane z bohaterami lektur, doskonale poradzili sobie z zagadkami, przeszli próbę chodzenia z książką na głowie wspaniale śpiewali piosenki. Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością bajek i zostali pasowani na czytelników biblioteki. Każdy „nowy” czytelnik otrzymał zakładkę do książki wykonaną przez klasę 4 a i  4 b i kolorową książeczkę. To wspaniałe, że uczniowie pierwszych klas tak dobrze znają treść i tytuły przeczytanych  utworów i zaprzyjaźnili się z książkami.

A. Krzysztoń

„Książki dają wiele radości, uczą i bawią”

W środę 28 lutego 2018 r. odbyło się kolejne już „Głośne czytanie dla przedszkolaków” w Przedszkolu w Stróży. Uczniowie klasy III a Kornelia Ostrowska, Nikola Pelak, Wiktoria Skrzeszewska, Zuzanna Wojcieszkiewicz, Szczepan Adamczyk, Jakub Nowak i Mateusz Siwek czytali dzieciom książkę przyrodniczą pt. „Tam gdzie płynie rzeka”. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci otrzymały zadanie żeby wymienić wszystkie nazwy zwierząt i ptaków mieszkających nad wodą występujących w książce i grupa przedszkolna „Biedronek” znakomicie poradziła sobie, dzieci zapamiętały wszystkie zwierzęta i ptaki. A potem przedszkolaki wykonały piękne rysunki, z których powstała wystawa.

A. Krzysztoń

Potrafię udzielać pomocy

Potrafię udzielać pomocy- to pod tym hasłem odbywają się prowadzone w naszej szkole zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W marcu odbył się konkurs podsumowujący przeprowadzone z uczniami zajęcia.

 Uczniowie klasy IVc przez kolejne tygodnie pierwszego semestru uczestniczyli w szkoleniu aby nabyć podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Po zrealizowaniu całego kursu, uczniowie rywalizowali między sobą o tytuł „Najlepszego Ratownika klasy IVC”. W wyniku przeprowadzonego konkursu tytuł ten wywalczyła Magdalena Gryta, która o 0,5 pkt. pokonała Marikę Januszczak.

Gratuluję całej klasie IV C ukończenia kursu, życząc jednocześnie aby zdobyta wiedza skutkowała poczuciem bezpieczeństwa i pewnością w sytuacjach wymagających udzielenia pomocy poszkodowanym.

Łukasz Kiełb

Tropem Wilczym- Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych!

W Niedzielę 4 marca tak jak w całej Polsce, tak również w Kraśniku odbył sie bieg upamiętniający żołnierzy wyklętych.

Wśród 260 biegaczy zgłoszonych do udziału w imprezie nasza szkoła miała również swoich przedstawicieli. Niestety złe warunki atmosferyczne (panujący mróz) skutecznie odstraszyły część startujących. Ostatecznie tego dnia wśród biegaczy zameldowali się Szymon Glinka i p. Łukasz Kiełb.

Nasi wspomniani wyżej reprezentanci ukończyli swoje biegi na dystansie 2km i 5km. Jak mówili sami startujący, udział w biegu był dla nich możliwością oddania hołdu żołnierzom walczącym o niepodległość Polski oraz sposobem aktywnego spędzenie czasu wolnego.

Wszystkich zainteresowanych taką formą aktywności już dzisiaj zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach „Biegu Tropem Wilczym”

Informacja!

Dnia 15 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Stróży o godz.17.00 odbędzie się zebranie mieszkańców Gminy Kraśnik na temat otwarcia żłobka (dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat). Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety zamieszczonej na stronie internetowej  Urzędu Gminy Kraśnik  w ramach  konsultacji społecznych dotyczących projektu w zakresie zwiększenia dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3.

Rekrutacja uczniów do klasy pierwszej

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróży informuje, że rekrutacja uczniów do klasy pierwszej, na rok szkolny 2018/2019, rusza dnia 6 marca 2018 roku i zakończy się 21 marca 2018 roku. Dokumenty rekrutacyjne oraz wszystkie informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej w zakładce  Szkoła/Rekrutacja do klasy I lub w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy!

Anna Myszak

Wyjazd na mecz Pucharu EHF do Lublina na Globus

W sobotnie popołudnie, 24 lutego 2018r., ponad 35 uczniów naszej szkoły kibicowało w trzecim meczu fazy grupowej Pucharu EHF piłkarzom ręcznym Azotów Puławy z francuskim zespołem Chambery Savoie. Szczypiorniści z Puław większą część meczu grali bardzo pewnie i dokładnie. Goście natomiast wręcz przeciwnie. Role się odwróciły po zmianie stron. W efekcie Francuzi nie tylko odrobili straty, ale nawet wyszli na prowadzenie różnicą dwóch trafień. Zawodnicy Azotów grali coraz bardziej nerwowo, w kilku sytuacjach zabrakło im trochę szczęścia i to goście cieszyli się ze zdobywanych bramek. Ostatecznie Azoty Puławy przegrali z Chambery Savoie Mont Blanc Handball 25:27.

Tego typu wyjazd to przede wszystkim promowanie atrakcyjnych, aktywnych i ciekawych form spędzania wolnego czasu od nauki, kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, „podglądanie” techniki gry zawodowców oraz dobra zabawa w grupie rówieśniczej. Opiekunami wyjazdu byli K. Kasperek, E. Więckowska, H. Kołodziej oraz A. Mirosław.

 

Wspólna lekcja matematyki

Dnia 22 lutego 2018 roku dzieci z grupy Biedronki wraz ze swoją panią Joanną  Nowakowską miały okazję odwiedzić Szkołę Podstawową i  uczestniczyć w zajęciach na lekcji matematyki w kl. III A. Lekcja została przeprowadzona przez panią Ewę Kret.

Przedszkolaki brały udział w lekcji i zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna. Największe emocje u naszych gości wzbudziła ciekawa lekcja, podczas której przypominali sobie między innymi Figury Geometryczne, brały udział w układance  liczbowej podchodząc do tablicy, rzucając kostką. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, że z matematyką spotykają się na każdym kroku i matematyka wcale nie jest taka trudna.

Współpraca układała się wzorowo o czym świadczą uśmiechy jak i skupione twarze uczestników zajęć. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie dzieci przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło i niezwykle ciekawie oraz, że bez trwogi i lęku wkroczą w szkolne mury i pozyskają w niej nowych kolegów i koleżanki.

Na zakończenie  każdy przedszkolak dostał drobny prezent.

Dziękujemy za wizytę. Do zobaczenia

Edyta Powęska

Zdjęcia

Zapraszamy wszystkich (w tym również rodziców) do zapoznania się z ofertą fotograficzną. Zdjęcia wykonywane będą w naszej szkole w środę 7 marca 2018r.