Home » Aktualności » Dożynki Gminno-Parafialne 2014

Dożynki Gminno-Parafialne 2014

     W niedzielę 31 września w naszej Parafii odbyło się Święto Plonów zwane Dożynkami.

    W obchodach tego Święta udział wzięła również nasza szkoła, która była reprezentowana przez uczniów klasy IV „a” wraz z wychowawcą. Podczas uroczystej Mszy Świętej Antonina Rej deklamowała wiersz pt. „Po żniwach”, Martyna Pałka oraz Adrian Rupeć nieśli dary do Ołtarza a następnie wszyscy wyżej wymienieni razem z Martyną Buczkowską i Michałem Biegajem dzielili się z chętnymi specjalnie wypieczonymi chlebkami dożynkowymi.

     Wszyscy uczniowie biorący udział w tych uroczystościach byli tego dnia ubrani w stroje ludowe, w których wyglądali jak prawdziwi gospodarze sprzed kilku stuleci.

Łukasz Kiełb

 20140831_135646


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.