Home » Aktualności » Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Pierwszy września to dzień dla polskiej szkoły wzywający uczniów, po długim wakacyjnym odpoczynku, do pracy. Dla każdego ucznia to nowe wyzwania, nowe wymagania stawiane przez szkołę realizującą wytyczne władz oświatowych, aby uczniowie czuli się bezpiecznie, a nauka przynosiła zamierzone rezultaty.

Wiąże się to z wielkim wkładem kadry pedagogicznej aby przekazywana wiedza, poprzez interesujące metody, była chętnie przyjmowana przez uczniów.

Był to przede wszystkim dzień pełen emocji, szczególnie dla pierwszoklasistów, a najbardziej dla grupy sześciolatków, które znalazły się w murach szkoły.

Jak corocznie uroczystość rozpoczęto Mszą świętą w kościele parafialnym w Stróży. Dalsza część odbyła się w budynku szkoły, gdzie inauguracji nowego roku szkolnego dokonała dyrektor szkoły Anna Myszak, udzielając wielu informacji związanych z nowym rokiem szkolnym. Podkreśliła, że baza szkoły spełnia wszystkie warunki do nauki sześciolatków. Przygotowano dla nich salę wyposażoną w potrzebne pomoce dydaktyczne i darmowy podręcznik przekazany przez MEN. Głos zabrał również starosta kraśnicki Andrzej Maj, który zachęcał młodzież do wytrwałej nauki i życzył wszystkim uczniom wielu sukcesów.

Następnie odbyło się spotkanie uczniów z wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie uzyskali wiedzę o harmonogramie zajęć obowiązkowych i dodatkowych.

Był to dzień wielkich emocji, a nawet wzruszeń w oczekiwaniu na to, co przyniesie nowy rok szkolny.

Agnieszka Adamczyk


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

wrzesień 2014
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930