Home » Aktualności » Gala Wolontariatu

Gala Wolontariatu

Dnia 11.01.2015r. w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbyła się uroczysta gala, na której spotkały się młodzieżowe i szkolne Koła Caritas. Rok 2015 został ogłoszony przez Ojca Świętego, Rokiem Caritas w Polsce, dlatego ta uroczystość wpisuje się w te obchody.

Udział w Gali wzięły przedstawicielki Szkolnego Koła Caritas ze Stróży: Urszula Rycerz, Amelia Jóźwicka i Julia Chodara wraz z opiekunką Koła p. Agnieszką Adamczyk.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00, mszą świętą celebrowaną przez dyrektora Caritas w Lublinie ks. Wiesława Kosickiego. Następnie odbyło się podsumowanie projektu realizowanego dzięki Fundacji Rozwoju i Aktywności Społecznej „Przyjaźń”. O godzinie 12.00 odbyła się prelekcja wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Centralnym punktem spotkania były warsztaty opracowujące różne ważne tematy związane z wolontariatem np. Jak być dobrym wolontariuszem? Następnie zostały wręczone dyplomy za udział w konkursie „Dziecko sercem rodziny” w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Opiekunka koła otrzymała dyplom dla koła, natomiast wolontariuszki otrzymały imienne dyplomy za zaangażowanie w rozprowadzanie świec i pracę w kole. Spotkanie zakończyło się o godzinie 16.00 i dostarczyło wielu radosnych przeżyć, umożliwiło zdobycie nowej wiedzy oraz przebywanie we wspólnocie tych, których mottem życia jest myśl Homera: „To człowiek, człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia”.

Agnieszka Adamczyk

Gala Wolo-160

Gala Wolo-122


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

styczeń 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031