Home » Aktualności » Gminny konkurs szkół podstawowych „Lekturiada Teatralna”

Gminny konkurs szkół podstawowych „Lekturiada Teatralna”

„A teatr jest po to,

żeby wszystko było inne niż dotąd”

Kulmowa

      Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Stróży w dniu 15.01.2015r. przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego Agnieszkę Adamczyk. Zadaniem tego konkursu było zachęcenie młodzieży do rozwoju intelektualnego poprzez zajęcia teatralne, wskazanie na inne sposoby spędzania wolnego czasu, niż telewizja i Internet.

      Rywalizacja ośmiu zespołów była sprawdzeniem zarówno uczniów jak i nauczycieli poszczególnych szkół, którzy potraktowali konkurs bardzo poważnie. Do rozgrywek przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Ze Szkoły Podstawowej w Kowalinie wzięły udział dwa zespoły teatralne, przygotowane przez p. Katarzynę Leśniak – klasa IV wystawiła scenkę z „Pinokia”, a klasa V z mitu „Demeter i Kora”. Szkołę Podstawową w Słodkowie Trzecim reprezentował jeden zespół uczniów z klasy VI ze scenką z „Ani z Zielonego Wzgórza”, przygotowany przez p. Agnieszkę Surowiec. Szkoła Podstawowa w Stróży wystawiła pięć zespołów. Dwie klasy IV przygotowały scenki z „Pinokia” i „Akademii Pana Kleksa” pod kierunkiem p. Małgorzaty Kozłowskiej. Dwie klasy VI wybrały do prezentacji fragment „Ani z Zielonego Wzgórza” i „Tajemniczego ogrodu”, a klasa V utwór „Ten obcy”. Te trzy klasy przygotowały się do konkursu pod kierunkiem p. Agnieszki Adamczyk.

      Zgodnie z regulaminem – Jury w składzie: sekretarz Gminy p. Beata Kufel, proboszcz Parafii Stróża ks. kan. Grzegorz Stąsiek i wice-dyrektor Szkoły p. Małgorzata Urbańczyk, wybrało z każdego zespołu jednego ‘aktora’, który zagrał swoją rolę w sposób oryginalny, wyróżniający się spośród innych występujących.

     Klasyfikacja zespołowa ogłoszona przez Jury przedstawia się następująco.

      Miejsce pierwsze – uzyskał zespół z klasy VI ze Stróży ze scenką z „Ani z Zielonego Wzgórza”, przygotowany przez p. Agnieszkę Adamczyk.

      Miejsce drugie – przyznano klasie piątej z Kowalina przygotowanej przez p. Katarzynę Leśniak, która przygotowała inscenizację mitu „Demeter i Kora”

      Miejsce trzecie – zajął zespół klasy IV ze Stróży ze scenką z „Akademii Pana Kleksa” przygotowany przez p. Małgorzatę Kozłowską

      Uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody książkowe i rzeczowe. Nagrody książkowe przyznano w części konkursu dla najlepszego ‘aktora’ – otrzymało je ośmioro uczniów. Trzy zwycięskie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy uczestnictwa w konkursie. Zamiejscowym uczestnikom, sklepik szkolny zafundował mały poczęstunek (drożdżówki). Sponsorem nagród był Urząd Gminy Kraśnik, a konkretnie sekretarz Gminy p. Beata Kufel. Serdecznie dziękujemy!!!

      Na zakończenie organizatorka podziękowała wszystkim uczestnikom, nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu, a nade wszystko Jury, które miało bardzo dużo pracy, aby obejrzeć, sklasyfikować występy, przyznać i wręczyć nagrody oraz dużą liczbę dyplomów (59).

     Widzami byli uczniowie z wychowawcami klas IV-VI. Na pewno była to świetna zabawa, nauka i rozrywka godna powtórzenia. Wymaga to jednak dużo pracy, aby taki konkurs przygotować.

 Agnieszka Adamczyk

P1210163

P1210162


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

styczeń 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031