Home » Aktualności » Z wycieczką w Kraśniku Fabrycznym

Z wycieczką w Kraśniku Fabrycznym

Dnia 19 stycznia 2015 roku uczennice i uczniowie z klasy VI „a”: Chapska Weronika, Jargieła Katarzyna, Krzesińska Martyna, Kufel Izabela, Małek Małgorzata, Maziarz Kamila, Ostrowska Oliwia, Wcisło Klaudia, Zawadzka Natalia, Ciołek Łukasz, Czarnota Klaudiusz, Romański Karol pod opieką Anny Krzysztoń i pani Agaty Konefał byli na wycieczce w Kraśniku Fabrycznym.

Uczniowie najpierw odwiedzili Dom Dziecka, gdzie zostawili słodycze i różne produkty spożywcze oraz niewielki prezent i kartkę z pozdrowieniami dla wychowanków będących pod opieką Domu Dziecka.

Następnie udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie zostaliśmy mile przyjęci przez pracowników. Odbył się tam konkurs o Ani z Zielonego Wzgórza poprzedzony prezentacją multimedialną pt. „U Ani” o życiu i twórczości L. M. Montgomery i o jej znanej bohaterce Ani Shirley. Pierwszą część konkursu i prezentację przeprowadziła pani Katarzyna Sudół. Zwycięska grupa dziewczyn – Weronika Chapska , Katarzyna Jargieła, Kamila Maziarz oraz Oliwia Ostrowska – otrzymała nagrody książkowe. Drugą część konkursu prowadziła niżej podpisana. Uczniowie podzieleni na trzy grupy mieli między innymi dokończyć zdania( np.: Rówieśnicy lubili ją bo była [wesoła] i miała wielką [fantazję]. Ania marzyła żeby mieć [ dom]. Nie dało się [nie lubić] Ani. oraz wybrać z podanych określeń pasujące do Ani np.: rozsądna, ciekawa świata, zakompleksiona, ruda, wpadała w tarapaty, uważała się za brzydulę, itd.).

Pani Katarzyna ciekawie opowiadała o swojej pracy w bibliotece, młodzież chętnie zadawała pytania. Jedno z nich zadała Małgosia Małek – chciała wiedzieć ile książek znajduje się w bibliotece- w odpowiedzi usłyszała, że jest ich ponad 6 tysięcy. Na jedno z pytań pani prowadzącej czy lubicie czytać Oliwia Ostrowska powiedziała że bardzo lubi czytać, a na inne, jakie znacie książki, których nie ma w zbiorach tej biblioteki Oliwia wymieniła dwa tytuły „Top modelka” oraz „Życie na wieczność” a Gosia wskazała tytuł „Gwiazd naszych wina”.

Na koniec uczestnicy wycieczki pozostawili kartkę z podziękowaniami oraz podpisami za miłe przyjęcie. A potem obejrzeliśmy jeszcze wystawę obrazów twórcy ludowego z Urzędowa pana Mirosława Mroza. Wystawa bardzo się wszystkim podobała a także cała wycieczka.

.

Anna Krzysztoń, Małgorzata Małek i Oliwia Ostrowska


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728