Home » Aktualności » „XIV Bal na 47 chromosomów”

„XIV Bal na 47 chromosomów”

Od sześciu lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróży uczestniczą we wspólnej integracyjnej zabawie choinkowej- ,,Balu na 47 chromosomów”. Tegoroczna choinka odbyła się 19.01.2015 r. w Sali Gimnastycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Zorganizowany przez dr hab. Annę Bogucką-Kocką, prof. dr hab. Janusza Kockiego, pracowników i doktorantów Zakładu Genetyki Klinicznej oraz Katedry Botaniki Farmaceutycznej we współpracy ze studentami kół naukowych: SKN Genetyki Klinicznej został już po raz 14 . W balu udział wzięło 26 uczniów Szkoły Podstawowej w Stróży. Dzieci z wadami wrodzonymi chcą tak samo śmiać się i bawić się jak ich zdrowi rówieśnicy. Dzieciom niepełnosprawnym   potrzebna jest integracja przez wspólną zabawę. ,, Dziecko które inaczej mówi, inaczej myśli, wolniej myśli, jest również pełnowartościowym człowiekiem”- powiedział prof. Janusz Kocki.

Podczas balu obejrzeliśmy pantomimę przygotowaną przez wychowanków Przedszkola Integracyjnego nr 11 z Lublina. W rolę wodzirejów wcielili się animatorzy z ,,Klanzy”. Również występy naszych uczniów pod kierunkiem p. Andrzeja Wierzchowiaka i p.Joanny Kotuła podobały się wszystkim uczestnikom i organizatorom balu. Artyści otrzymali gromkie brawa. Do zobaczenia za rok!

Joanna Kotuła


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728