Home » Aktualności » Tam, gdzie miłość i dobro…

Tam, gdzie miłość i dobro…

W uroczystość Bożego Miłosierdzia przypada święto Caritas. Mija 25 lat od odrodzenia struktur Caritas w Polsce. Rok 2015 został ogłoszony przez Ojca Św. Franciszka – Rokiem Caritas w Polsce.

  Ten świąteczny dzień, przypadający 12. 04. 2015 r. był uroczyście obchodzony w parafii Św. Trójcy i M. B. Częstochowskiej w Stróży z udziałem SKC ze Szkoły Podstawowej w Stróży. Uroczystości patronował ks. Proboszcz Grzegorz Stąsiek, który zawsze wspiera działalność charytatywną. Głównym punktem programu była Msza św. o godzinie 10.00. Oprawę muzyczną z członkami koła przygotowała Agnieszka Adamczyk.

Czytania, modlitwę wiernych, jak również dary ołtarza przygotowała i czuwała na przebiegiem katechetka – Marzena Jóźwicka. Była też autorką dekoracji do części artystycznej, której mottem były słowa św. Alberta Chmielowskiego: „Być dobrym jak chleb” Scenki z życia św. Brata Alberta odegrali członkowie koła, a główna rola przypadła Maciejowi Łysakowi, który znakomicie wczuł się w rolę Franciszkańskiego zakonnika, przyjaciela ubogich. Świetnie nawiązywał kontakt z żebrakami, przebywającymi na ulicy, ofiarując im pomoc (chleb i noclegownię). Początkowa część występu była poświęcona organizacji Caritas i działalności SKC. Nie mogło się odbyć bez odśpiewania hymnu „Ubi Caritas”. W części literacko – muzycznej, młodzi recytatorzy prezentowali wybraną poezję, ks. Jana Twardowskiego, która budziła zadumę i refleksje u widzów. Zostały wykonane pieśni, które można nazwać; pieśniami miłości – człowieka do Boga i człowieka do człowieka. „Serce wielkie nam daj‘’, „Kochany bracie…” Oprócz scholi wystąpił również zespół instrumentalny, z którym pracuje organista parafialny Robert Różycki.

Mszę św. celebrował ks. Krzysztof Chruścicki, który odczytał list pasterski abp. Stanisława Budzika z okazji patronalnego święta Caritas. Zarówno udział młodzieży w liturgii mszalnej, jak i występ w montażu literacko – muzycznym oraz odegranych scenkach o św. Bracie Albercie, został odebrany przez parafian entuzjastycznie i nagrodzony rzęsistymi brawami. To nie był jednak ostatni punkt programu. Na placu przykościelnym Rodzice sprzedawali domowe ciasto, aby wesprzeć: „Adopcję Serca” prowadzoną przez SKC .Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ciasto i ofiarowaną pomoc. Odbyła się również loteria na rzecz działalności charytatywnej. Ta uroczystość, nie byłaby tak udana, gdyby zabrakło wsparcia ks. Proboszcza, który zachęcał i dziękował wszystkim za uczynione dobro. Na pewno ten dzień, pozostanie w pamięci tych, którzy go przygotowali, a także tych, którzy wsparli tę akcję, rozumiejąc potrzebę istnienia Caritas i głęboki sens, nie tylko w wymowie słów, ale działaniu,(…)gdzie miłość i dobro, tam mieszka Bóg”

  Agnieszka Adamczyk


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

kwiecień 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930