Home » Aktualności » OBCHODY DNIA ZIEMI AD 2015

OBCHODY DNIA ZIEMI AD 2015

Dnia 21 kwietnia 2015 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji Koło Przyrodnicze klas czwartych przygotowało apel poświęcony Rolnictwu Ekologicznemu. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Anna Myszak, która zapoznała wszystkich zebranych z dokonaniami naszej szkoły w obszarze Edukacji Ekologicznej. Pani dyrektor Anna Myszak powitała obecnych w Sali gimnastycznej gości a więc: Panią profesor Annę Bogucką-Kocką, Pana Starostę Powiatu Kraśnickiego-pana Andrzeja Maja, Pana Wójta Gminy Kraśnik- pana Mirosława Chapskiego, Rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów.

Na wstępie pani profesor Kocka przedstawiła prezentacje: ,,Ciekawostki w świecie roślin”. Pani profesor przekazała wiele informacji na temat omawianych roślin.

Następnie pan Starosta opowiedział o ekologii w rolnictwie.

Pan Wójt mówił o wykorzystywaniu energii słonecznej do produkcji prądu oraz ciepła.

Apel zakończył się inscenizacją pt. ,,Spełnione Marzenia”. Przedstawienie w humorystyczny sposób opowiadało o zmianach w rolnictwie. Nie wszystkie zmiany były poprawne…. Występ Młodych Przyrodników był wesoły, zabawny i wszystkim się podobał. Chór szkolny ubarwił spotkanie piosenkami.

Kolejną atrakcją obchodów Dnia Ziemi była prezentacja zwierząt: szynszyli, kanarka, królika, żółwia. Do zobaczenia za rok!

Joanna Kotuła