Home » Aktualności » Z wizytą w Nadleśnictwie Marynopole

Z wizytą w Nadleśnictwie Marynopole

 

        Dnia 23 kwietnia 2015roku czternaścioro uczniów – członków Koła Przyrodniczego wraz opiekunami: p. Jerzym Puzoniem oraz p. Joanną Kotuła zwiedziło teren Gospodarstwa Szkółkarskiego należącego do Leśnictwa Marynopole.

        Dzieci zwiedziły teren gospodarstwa, poznały i obejrzały współczesną produkcję sadzonek metodami: tradycyjną oraz nowoczesną. Następnie młodzi przyrodnicy uczestniczyli w sadzeniu drzewek wyprodukowanych w miejscowej szkółce. Posadzono około 100 sadzonek dębu. Kolejnym punktem pobytu była wycieczka do unikatowego Rezerwatu Jodłowego. Rezerwat Marynopole położony  jest na południowo-wschodnim  skraju Wzniesień Urzędowskich, wchodzących w skład Wyżyny Lubelskiej. Został utworzony w 1976 roku.

        Podczas spaceru dzieci zgłębiały wiedzę o budowie i ochronie rezerwatu oraz gatunkach roślin i zwierząt w nim występujących.

        Opiekunem naszym był leśniczy pan Zbigniew Puzoń, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz ciekawe informacje. Wycieczka zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek sponsorowanym przez Gospodarza obiektu. Serdecznie dziękujemy! Chcemy tu wrócić!

 

Jerzy Puzoń, Joanna Kotuła


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

maj 2015
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031