Home » Aktualności » Sprzątanie Świata 2015

Sprzątanie Świata 2015

Rokrocznie koniec września to czas kiedy w Polsce odbywa się akcja ,,Sprzątanie Świata”. Społeczność naszej szkoły od początku włącza się w ten pozytywny trend i systematycznie uczestniczy w porządkowaniu najbliższego otoczenia. Towarzyszy temu nieustanne podnoszenie świadomości ekologicznej oraz wzrost poczucia odpowiedzialności za stan środowiska. Z roku na rok zauważa się systematyczną poprawę stanu środowiska naturalnego.

Tegoroczna akcja ,,Sprzątanie Świata” w naszej szkole odbyła się w dniu 22.09.2015 r. Rozpoczęła się apelem przygotowanym uczniów klas szóstych, czwartych pod opieką nauczycieli: p. Joanny Kotuły, p. Anny Krzysztoń, p. Magdaleny Bartosik, p. Beaty Gryta i p. Andrzeja Wierzchowiaka. Na apel złożyło się przygotowane przez uczniów klasy integracyjnej przedstawienie ,,Drzewa życia”. W trakcie inscenizacji uczniowie naszej szkoły rozwiązywali różne zadania. Gratulacje dla pierwszaczków za mistrzostwo w segregacji odpadów. Super wiedzą wykazali się uczniowie klas II, układając bardzo trudne hasła z rozsypanki. Duże brawa otrzymały dziewczęta z klas trzecich za piosenkę propagująca sprzątanie. Klasy starsze prezentowały swoją wiedzę rozwiązując super trudną krzyżówkę. Happening zakończył się przydziałem terenów do sprzątania oraz piosenką ,,Nasza Ziemia” zaśpiewaną przez chór szkolny.

Uczniowie klasy integracyjnej (IV a) sprzątali las Nadleśnictwa Kraśnik – Mosty a po sprzątaniu piekli kiełbaski na przygotowanym przez leśników ognisku. Ponadto sprzątaliśmy okolice szkoły, przedszkola, boiska szkolne, ,,stawy”, okolice Kaplicy Trójcy Świętej, chodniki, pobocza i przystanki likwidując tym dzikie wysypiska śmieci.

,,PAMIĘTAJMY O CZYSTOŚĆ DBAMY CAŁY ROK!!!”

Joanna Kotuła

Magdalena Bartosik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSCN0040


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

wrzesień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930