Home » Aktualności » Zielona Szkoła 2015

Zielona Szkoła 2015

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróży nabywają nowe umiejętności

W dniach 27.09 – 29.09.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróży przebywali na Zielonej Szkole w Podlesicach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

Był to już kolejny wyjazd rozwijający różnorodne umiejętności uczniów poza budynkiem szkoły. Poprzedni wyjazd o podobnym charakterze miał miejsce we wrześniu 2014 r.

Wtedy uczniowie klasy III A pod opieką inicjatora wyjazdowych szkół Ewy Kret oraz opiekunów Agnieszki Chodara, Ewy Więckowskiej i Agnieszki Adamczyk przebywali na Zajęciach Zielonej Szkoły w Janowie Lubelskim. Tam dzieci rozwijały umiejętności jazdy na koniach, uczestniczyły w zabawach na orientację, uczyły się lepić garnki z gliny, brały udział w nocnych podchodach oraz zajęciach wspinaczkowych na linach. Uczyły się także strzelać z profesjonalnego łuku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W styczniu 2015 r. wszyscy uczestnicy wrześniowego wyjazdu oraz inni chętni brali udział w zajęciach Białej Szkoły w Krasnobrodzie. Tam na stoku Jacnia pod okiem instruktorów nabywali i rozwijali umiejętności jazdy na nartach i desce snowboardowej. I tym razem inicjatorem wyjazdu była Ewa Kret a opiekunami Agnieszka Chodara, Ewa Więckowska i Agnieszka Adamczyk. Oprócz zajęć na stoku dzieci miały możliwość samodzielnego przygotowania kolacji w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Kuchcikowo” oraz uczestniczenia w zajęciach Zumby prowadzonych przez p. Ewę Więckowską.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zachęceni licznymi umiejętnościami zdobytymi na wyjazdowych zajęciach, uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróży pod opieką pań: Ewy Kret, Agnieszki Adamczyk i Katarzyny Pytlak w dniach 27.09 –29.09.2015 r wyjechali do Podlesic, gdzie mogli nabywać umiejętności wspinaczkowe na naturalnych skałach. Zajęcia odbywały się w pełnej asekuracji pod okiem licencjonowanych instruktorów z firmy Vertikal Czestochowa. Były dostosowywane do indywidualnych możliwości każdego uczestnika. Tym razem wyjechali uczniowie klas IV, V I VI. Podczas tych zajęć dzieci poznały szlak Orlich Gniazd, zwiedziły Zamek w Mirowie i Bobolicach. Podczas zwiedzania Zamku w Ogrodzieńcu dzieci brały udział w turnieju rycerskim przeprowadzonym przez pilota wyjazdu pana Piotra Giszczaka. Próbowały strzelać z łuku i z wiatrówki.

Uczestnicy wszystkich wyjazdów mieli możliwość integracji, kształcenia umiejętności współpracy w grupie, pomocy słabszym i bardziej potrzebującym uczniom. Uczyli się samodzielności i komunikacji interpersonalnej.

Wszyscy z nowymi umiejętnościami i pełni wrażeń planują kolejny wyjazd. Jeśli pogoda pozwoli, a pomogą rodzice i sponsorzy może to będzie następna Biała Szkoła?

 

Ewa Kret

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031