Home » 2016 » styczeń » 16

Daily Archives: 16 stycznia, 2016

Świąteczna wizyta w DPS w Kraśniku

Tradycją naszej szkoły są świąteczne wizyty w DPS w Kraśniku. Tak też było dnia 21 grudnia 2015r., kiedy to pensjonariuszy odwiedzili uczniowie klasy I ,,A”, V ,,A” i szkolny zespół muzyczny pod opieką nauczycieli Ewy Kret i Agnieszki Adamczyk.

Wizyta wprowadziła wszystkich w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Uczniowie ubrani w piękne stroje nawiązujące do nastroju Świąt przedstawili Jasełka. Następnie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitary, keyboardu i skrzypiec. Wszyscy pensjonariusze otrzymali kartki świąteczne z życzeniami, które zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły. Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek, na który rodzice uczniów klasy I ,,A” upiekli ciasto. Mimo, że do DPS przyjeżdżamy od wielu lat, to niektórzy uczniowie byli tu pierwszy raz. Wizyta ta nauczyła dzieci szacunku do osób starszych oraz uświadomiła jak ważna jest pomoc potrzebującym.

Ewa Kret

Jasełka z Małym Księciem

Dnia 22.12.2015r. w naszej szkole, odbyło się widowisko słowno-muzyczne pt. „Jasełka z Małym Księciem”.

Uczniowie pięknie przebrani za postaci biblijne oraz postać Małego Księcia, przedstawili Narodzenie Jezusa w wersji współczesnej, przygotowane przez p. Marzenę Jóźwicką i p. Agnieszkę Kalisz. Oprawą muzyczną wykonaną przez chór szkolny zajął się p. Andrzej Wierzchowiak. Po zakończeniu brawom i owacjom nie było końca.

Po przedstawieniu p. dyr. Anna Myszak podziękowała wszystkim wykonawcom za wspaniały spektakl, który przybliżył nas do zbliżających się Świat i życzyła wszystkim zebranym błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

A.Kalisz

styczeń 2016