Home » Aktualności » Pamięć w modlitwie niech trwa…

Pamięć w modlitwie niech trwa…

     31 grudnia obchodziliśmy 72 rocznicę pomordowanych (spalonych) mieszkańców Karpiówki przez hitlerowców. Najpierw w kościele parafialnym w Stróży p. w. M. B. Częstochowskiej, ks. proboszcz Grzegorz Stąsiek odprawił Mszę św. w intencji pomordowanych. Oprócz społeczności lokalnej stawiło się i młode pokolenie reprezentowane przez przedstawicieli szkół z pocztami sztandarowymi.

     Druga część uroczystości miała miejsce na cmentarzu w Karpiówce, gdzie zostali pochowani pomordowani w tę straszną sylwestrową noc. Na tę uroczystość przybyli przedstawiciele władz: wójt Gminy Kraśnik pan M. Chapski, starosta kraśnicki p. A. Maj, którzy zabrali głos stosowny do tej uroczystości (głos patriotyzmu). Delegacje złożyły kwiaty.

    Była to wielka lekcja historii, szczególnie kierowana do młodego pokolenia „aby pamięć nie zginęła”.

Agnieszka Adamczyk

20151231_095415


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.