Home » Aktualności » Z pomocą potrzebującym

Z pomocą potrzebującym

     Wraz z nadejściem zimy, Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Stróży im. ks. Stanisława Zielińskiego wzmogło swoją pracę na rzecz potrzebujących w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

     Zbiórka artykułów spożywczych prowadzona była w szkole i sklepach: ‘Groszek’ M. i P. Szempruchów, sieci Aro W. Michałowskiego i ‘Talex’ W. Piętala. Właściciele wyrazili zgodę, aby wolontariusze mogli dyżurować przy koszach, gdzie zbierano żywność. Największe ilości artykułów zebrano w sklepie Państwa Szempruchów.

     Akcja ta cieszyła się wielkim zrozumieniem i powodzeniem wśród społeczności lokalnej. Corocznie włącza się do niej coraz więcej mieszkańców. Ze zgromadzonych produktów, wolontariusze SKC przygotowali 55 paczek, które przekazano najbardziej potrzebujących dzieciom ze Stróży, Stróży Kolonii, Karpiówki i Słodkowa.

     Coroczna akcja dla potrzebujących ma tak pozytywny finał, gdyż płynie z potrzeby wielu serc i zaangażowania wielu ludzi, a szczególnie wolontariuszy.

 Agnieszka Adamczyk

20151219_104256

20151219_105120


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.