Home » Aktualności » Walentynki w naszej szkole

Walentynki w naszej szkole

Dzień 14 lutego przypadający w tym roku w niedzielę, był obchodzony również w naszej szkole. Panie K. Pytlak, E. Więckowska i A. Chodara ustroiły w serduszka dolny korytarz, zrobiły ogłoszenia i specjalne skrzynki pocztowe na listy, liściki, kartki i karteczki dla całej społeczności szkoły, czyli wszystkich tych którzy w tym dniu chcieliby podzielić się miłym słowem z inną osobą. Po całotygodniowej zbiórce kartek walentynkowych, w piątek, w ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi, swoją pracę rozpoczęła szkolna poczta walentynkowa. Pracownicy poczty mieli bardzo dużo pracy, gdyż uczniowie i nauczyciele bardzo postarali się i napisali ogrom kartek i listów. Po posegregowaniu korespondencji na poszczególne klasy, dwaj listonoszowie z klasy integracyjnej – Kamil Romański i Paweł Strawczyński wspólnie z nauczycielem wspomagającym, dostarczali przesyłki do adresatów z poszczególnych klas. Niektóre klasy organizowały sobie klasowe walentynki i obdarowywały się wzajemnie, np. drobnymi słodkościami.

Celem akacji była nie tylko radość z otrzymania miłych słów i słóweczek, ale także (jak to w szkole bywa) powtórka i przypomnienie sobie zasad ortografii i tego jak się pisze i adresuje kartki i listy w formie papierowej (co w dzisiejszych czasach staje się już przeszłością).

Celem podrzędnym było również przypomnienie sobie zasad savoir-vivru przy przekazywaniu i odbiorze poczty. Chłopcy, którzy wcielili się w rolę listonoszy przekonali się jaki wysiłek trzeba włożyć we wszystko to co się robi, za co wszyscy obdarowani i zakochani z naszej szkoły serdecznie im dziękują.

Agnieszka Chodara

WP_20160212_002

WP_20160212_006


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2016
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29